Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows a dialogy Open a Save As ...

Zdravim,

resim takovou mirne nervovou zalezitost. Urcite vsichni znate dialogy Save As a Open, ktere jsou v prostredi Windows hojne vyuzivane. Tyto dialogy me ale bohuzel jednou privedou k silenstvi protoze to nekoncne proklikavani kdykoliv chcete neco nekde ulozit popr. neco otevrit je neusnosne. Momentalne jsem ve fazi kdy proste ulozeni souboru provazi serie nadavek a celkove me tento zpusob prace pomalu nici :-/ Proto se ptam. Neexistuje prosim vas nejaka utilita ktera by kazdy dialog, kde je nutne se proklikavat adresarovou strukturou, doplnila o funkci ktera by mi umoznila si ulozit nejcasteji pouzivane adresarove cesty a ja bych se prostym jednim kliknutim dostal do pozadovaneho adresare a byl tak usetren vsemu co je spojeno s tim nekonecnym proklikavanim, klikanim atd. Tato funkce je napr. dostupna v Total Commanderu pod klavesovou zkratkou CTRL + D.

Prosim vas najde se nekdo kdo mi pomuze vyresit tento problem? Uz nechci klikat! :-/:.( Diky moc.

Můžeš vyzkoušet moje řešení

"TweakUI for windows XP" je utilita přímo od Microsoftu, zde najdeš položku
Common dialogs - Places Bar

V custom places si nastavíš jednu z cest do nějaké své složky, např. D:\Zástupci
Do této složky potom umisťuješ linky na tebou často používané adresáře.

Tvoje vyvolené cesty tedy budou jen 2 kliky daleko

Např. tady je vidět jak by to fungovalo: ve složce tvých zástupců je odkaz do adresáře PocketPC.

[http://img132.imageshack.us/img132/667/schrnka01iw5 .jpg]

Uz bolo pisane vyssie ano je to mozne. Ja viac rieseni nedodam, len chcem podotknut ze to na ktorom mieste sa open dialog otvori moze aplikacia tomu dialogu "vnutit". Slusna aplikacia to otvara na posledne pouzitom adresari. Aplikacia od MS (opak slusnej aplikacie) to otvara samozrejme niekde v prd... :-) Tak nabuduce si zanadavaj aj za mna, na deBilla ;-)

windows (a aplikace) v tom mají dost bordel:
- některé aplikace se cpou do adresáře "dokumenty", viz:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Personal"="..." - opravy některých cest řeší freeware regino
- jiné sw si pamatují naposledy použitý adresář
- pokud nenajdou první dva (změna síťového disku, výmaz adresáře), začnou se montovat do \program files, nebo odkud je spuštěn program
- nejzvrhlejší soft má jako výchozí adresář "plochu"
- některý soft se drží tuším proměnné %homepath%
- nejideálnější případ je když má soft v nastavení výchozí adresář, a kupodivu si ho pamatuje

některé aplikace používají pro otevření/uložení dialogové okno s levým svislým ikonovým pruhem. ty se dají editací registrů změnit na odkazy do mých adresářů, ale prý to pak nadměrně spotřebovává systémové prostředky.

nejrozumnější vypadá to co je naznačené výše: do typického "špatného" místa pro otvírání/ukládání souborů si natahat zástupce: odkazy na správné adresáře/disky, s dolním podtržítkem jako prvním znakem názvu "_dokumenty.lnk", ať jsou hned na ráně.