Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB disk - problém

Zdar,
mám USBéčko (Flashku) Corsar. Když na ní ve svém winu xp dvakrát poklepnu, vyskočí mi pole, že disk (f) nejde spustit. Musím pak dát pravou myš a kliknout na "otevřít". Na prvním místě v seznamu pravé myši je fce "auto" pak "prozkoumat" a pak až "otevřít".
Na některých počítačích funguje hnedle po kliknutí, na jiných je stejný problém jako na mém. Dřív mi fungovala normálně, problém se vyskytl až nyní. Myslím, že je to tím "auto", ale nevím, jak to změnit.

Poradíte? Dík!

Ne, nejsem "ten panko" milý pane! Vás taky nikdo neuráží, tak si to prosím račte nechat!
Jinak USB i HD jsou naprosto v pořádku a bez jakékoliv nákazy. Navíc, kdyby to bylo virem, pak pochybuji, že by to na ostatních počítačích fungovalo a někde nefungovalo.

netreba sa hned urazat, do "pakov" vam nikto nenadaval.

napisal som: ten pánko, co je zdrobnenina od slova "pán" a v ziadnom pripade to nie je urazka! ;-)

k teme, ten vir kludne mozete roznasat na tom USB, nastastie nie kazdy ma na PC povoleny autorun. takisto som vsak netvrdil, ze moj predpoklad je jediny spravny :-)

konecne som ten thread nasiel, je tu. Ja by som nadalej podozrieval trojana FakeRecycled.

jeho popis: Now if the folder in which this autorun.inf resides is shared and set for autoplay, then any remote computer accessing this share will end up executing the trojan file and getting infected too in a similar manner. This autorun.inf file also overrides the "open" command of the context menu (displayed on right click) to run the trojan when a user right-clicks and selects open.

takze by som sa pozrel na priznaky a riesil to podla mojho, ak ide o tohto trojana.

ps. hmm. zas ten trojan. ste si isty, ze viete co robite, ked vodite trojske kone napajat do svojho PC? :-D

normální člověk má ve svých win zakázaný autorun. na těch pc kde se to chová normálně měli zřejmě víc štěstí na administrátora:

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

; Pismeno disku na prvnim miste v nazvech
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer]
"ShowDriveLettersFirst"=dword:00000004

Vymaz si z usb sticku subor autorun.inf apod. ak ti to tam nejaky vir nakopiroval. Je mozne ze si naklikol v nastaveni autorunu vo win aby vzdy robil autorun aj ked tam autorun.inf nie je, nechce sa mi to hladat kde vo WinXP to nastavenie je, ale kompletnym vypnutim autorunu (vid vyssie) sa problem tiez spravi, povedal by som ze celkom dokonale :-)

Potom aj ked vlozis nejake CD tak sa samo nespusti, potom si CD spustaj po vlozeni CD rucne (bud cez pravy klik alebo pozries sa ake .exe je v subore autorun.inf a spustis to exe rucne)