Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Ne)dostupne DSL

Mam zaujem si dat zriadit internet na zaklade DSL pripojenia, ale v mieste mojho bydliska nie je dostupny. Roky musim trpiet dial-up a to za nehorazny peniaz. Nedavno som prisiel na to, ze znamy, ktory byva o ulicu dalej (cca. 20m) od mojho domu, uz dlho DSL internet vyuziva. Preto som sa vybral na miestnu pobocku t-comu, aby som zistil ci by sa internet nedal zriadit aj u mna. Slecna v t-come sa nezmohla na nic, len natukat moje telefonne cislo do pocitaca a konstatovat, ze v mieste mojho bydliska nie mozne sluzbu zriadit (o com uz vedela dporedu, kedze som jej to vysvetloval, pri popise mojho problemu). Urcite bola velmi technicky zdatna, lebo mi vysvetlila, ze zariadenie (nevedela si spomenut na nazov zariadenia), ktore DSL pripojenie poskytuje, ku mojmu domu (cize asi 20m) uz nema dosah. Nechcem nijako spochybnovat technicke znalosti zamestnancov t-comu, ale chcem by som sa vas spytat, ci je naozaj tak technicky neuskutocnitelne zriadit DSL internet, ked sa nachadzam 20 metrov od ineho uzivatela. Vaham na ponukami alterntivnych poskytovatelov internetu cez wifi, lebo zmluvne podmienky danych poskytovatelov mi nie celkom vyhovuju. Dakujem

Možný to je, můžeš být napojený na jinou ústřednu, kde není DSLAM, dráty můžou jít jinou trasou, čili budou delší... Na tvým místě bych se dohodl se známým a pokud je mezi váma přímá viditelnost, koupil bych DSL router s WIFI, k sobě nějakýho WIFI klienta, zřídil si point to point propojení a platil známýmu nějakej paušál za využití jeho netu.