Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak se dostat k záložce „Záznam“ u vlastností vypalovací mechaniky DVD?

Na svém desktopu s WinXP mám DVD vypalovačku, která umí i DVD-RAM. V menu Tento počítač/jednotka/vlastnosti se pak dostanu k pěti záložkám, mj. i „Záznamu“:

[http://img218.imageshack.us/img218/7536/dsktpvr9.pn g]

Obdobný typ vypalovačky (konkrétně SONY NEC 7630A ) mám na notebooku a tam stejným postupem dosáhnu pouze 4-záložkového menu, kde schází ausgerechnet onen „Záznam“:

[ntbkxd9.png]

A právě k němu bych se chtěl dostat, abych mohl zaškrtnutím checkboxu „Povolit zápis“ vyzkoušet, zda nerozchodím DVD-RAM. Zatím mých několik miliónů pokusů s ovladači, anoncovanými ve všech světových PC-fórech v čele s naší Poradnou skončilo nezdarem.

Nevíte co udělat, abych se ke kýženému checkboxu dostal ?

Přátelé, tak je to jakž takž vyřešeno. Kmochnův způsob, jenž se mi jevil jako nejsofistikovanější, jsem však nemohl využít ze tří důvodů:

1) Z příčin mně nepochopitelných se mi nepodařilo nainstalovat pěkný vietnamský program RegToy (vyzkoušel jsem 5 verzí a všechny mi při instalaci vyhodily chybu (ale tu s omluvou).
2) U ostatních tweakovacích prograamů jsem potřebnou funkci "NoCDBurning" nenalezl.
3) Na mou vlastní úpravu, přidat do registru větev [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\Explorer] dWordowou položku NoCDBurning o hodnotě 0/1, vůbec nic na ntbku nezareagovalo.

Tak jsem se zase ráchal s těmi hnusnými ovladači, až jsem DVD-RAM zprovoznil a dokonce mi ve vlastnostech mechaniky přibyla další záložka "Nástroje". Její významnější družka, záložka "Záznam" se však neobjevila.

S přihlédnutím ke všem shora uvedeným skutečnostem považuji problém za vyřešený a s uspokojením mohu konstatovat, že v plné míře naplnila moje základní premisa, se kterou jsem do řešení celé situace šel, a to že Windows je megashit. Přesto thread jako vyřešený odfajkovávám.

RegToy potřebuje ke svému běhu NET.Framework (tuším dvojku).
-----
Pokud toto nebylo akceptováno,může to znamenat(nemusí),že manažeru PnP se nesprávně hlásí mechanika (nutně to neznamená,že mechanika je špatná).Ověřit můžeš:Tento počítač/spravovat/správce zařízení/jednotky DVD/tvá mechanika/vlastnosti/podrobnosti.Měl bys tam vidět zhruba GenCDRom,pokud narazíš na slovo LEGACY(není plně PnP) je to špatně (ovladače,mechanika,deska).
------

3) Na mou vlastní úpravu, přidat do registru větev [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\Explorer] dWordowou položku NoCDBurning o hodnotě 0/1, vůbec nic na ntbku nezareagovalo.

Prima,udělej to samý i v Current_user nejen v Local_Machine.Viz obrázek/spodní lišta/zelený nápisy.

[Start] [Run] [Regedit]
Registry Key: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer
Modify/Create the Value Name [NoCDBurning] according to the Value Data listed below.
Data Type: REG_DWORD [Dword Value] // Value Name: NoCDBurning
Value Data: [0 - Enable Burning / 1 - Disable Burning]
Exit Registry and Reboot

To reboot ber s rezervou :))Voni by furt něco restartovali-stačí vypnout a zapnout explorer.exe.

Kmochno díky moc, Tvá pomoc lamě již začíná překračovat rámec Poradny a blíží se charitě...

Jinak NET.Framework je nainstalován, dokonce kvůli PDA musím mít všechny verze 1.1, 2.0 a 3.0

ID hardware, ID kompatibility a ID odpovídajícího zařízení jsou rovny "GenCdRom" a ve všech ostatních asi 50 položkách se zhoubné slovo "Legacy" nevyskytuje.

Klíče jsem vytvořil podle Tvého návodu, takže nyní to vypadá takto:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windo ws\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoDriveTypeAu toRun"=dword:00000091
"NoCDBurning"=dword:00000000
a
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cu rrentVersion\policies\Explorer]
"NoCDBurning"=dword :00000000

Přesto se mi ani po rebootu odpovídající záložka "Záznam" ve vlastnostech jednotky nevytvořila.

Asi bych to vzdal a půjdu raději někam krást vánoční stromečky a mordovat kapry...