Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze zapnout PC, vypne se po 2 vteřinách

Prosím o radu, koupil jsem si starší základní desku P4C800 Deluxe,proces 2.4 Mhz, ram 2x512, grafika Ati radeon 9800 Pro. Vše by mělo být funkční ale po montáži do mé staré skříně nemůže Pc naběhnout. Po zapnutí zdroje se rozsvítí kontrolka na desce že je napájená.Ale po zapnutí Pc se jen na malou chvíli roztočí větráky a led diody a hned se vše vypne. Děkuji za radu

Zkontrolovat důkladně zapojení větráků. Taky se může stát, že si deska "nerozumí" s některými typy větráků, už se mi jednou stalo, že jsem měl v PC dva různý větráky a pokud byl jeden typ zapojen v desce jako CPU FAN, tak to nechtělo jet, musel jsem tam připojit jinej. Ten "divnej" větrák byl původně přibalen k nějakýmu CPU chladiči.

Souhlas s Prasakem. Takhle se chova nedetekovany ventr na CPU. Nemas blbe pripojen konektor (mimo piny, nedostrceny stekr,...)?

Druha varianta je slus (zkrat) na desce - nemas nahodou distancni sloupek v miste, kde byt nema?

Treti varianta tkvi ve zdroji. Stiha? Co je to za nadheru?

Tak jsem tedy zapojil desku na stole, aby nedošlo ke zkratu. Zkontroloval jsem zapojení větráku CPU, měl by být zapojen do CPU_FAN. Problém se však nevyřešil. Zdroj mám nějakej Alaxpower 350W PX ATX12V V1.3. Zdroj je stopro funkční, ale možná to neutáhne. Zkusím tedy připojit lepší zdroj.

Píšeš že máš starou skříň. Jak hodně je ta skříň stará ? Má pro zanutí PC tlačítko nebo vypínač ? Pro ATX zdroj musí mít tlačítko, jinak se chová jako bys stále držel tlačítko, čímž se zase vypne, což je zhruba to co popisuješ.