Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypalovačkou

Prosím o pomoc,mám vypalovačku LG GSA 4163 B a ta mi nechce pálit jakýkoliv DVD(s CD není problém)v řadičích mám 2x primární kanál IDE a 2x sekundární kanál IDE,všechny jsou v DMA ale pouze první primární je v aktuálním přenosu DMA ostatní"nelze použít",je to špatně? Někdy mi počítač identifikuje mechaniku jako CD ROM jindy DVD ROM,v jednom článku měl někdo ten samej problém a byli to ovladače k zakladní desce ale nevím kde bych si je moh stáhnout,mám desku Gigabyte GA-8IPE1000-G v4 ID i865PE-6A79ZG0SC-00 na stránkách výrobce jsem ji nenašel.Jestli někdo poradí budu vděčnej

To "nelze pouzit" znaci, ze na aktualnim radici neni pripojeno zadne zarizeni, nebo ze zarizeni vykazovalo takove mnozstvi V/V chyb, kvuli kterym jej system shodil do PIO modu. Schazi-li ovladac chipsetu, chova se to presne tak, jak popisujes.

Odeber řadiče IDE/ATAPI Primární a Sekundární, restartuj.
Zkontroluj pak Aktuální režim přenosu, měl by být UDMA.
Jestli ne, nastav, restartuj a zkontroluj.
Když to nezabere, tak firmware A105-A106 seženeš na serveru cdr.cz.
Když nezabere ani to, hoď ji do Recycle Bin.

Ještě snad jakou verzi NERO máš a na jaká DVD pálíš?
Co máš za Windows?

Odebrání už proběhlo snad 5x DMA je nastavený,firmware jsem měl A 105 a vrátil jsem na A 104 a je to furt a furt stejný ]:( Nero mám 6,pálím na všechno možné,už jsem toho vyhodil že radši nevzpomínám,vždy mi to vypálí zaváděcí stopu a klekne a pak mi to už nevezme protože "disk není prázdný" Mám XP