Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozicovani pomoci CSS

chtel bych se zeptat jak mam zapozicovat tyto prvky a,b,c,d,e si predstavde jako divy treba s pozadim obrazku a jak to mam takhle zapozicovat kdyz chci dalsi prvek tak ho to hodi pod a ne vedle neho jako myslim napr c vuci d a nechtel bych pozicovat absolutne ani tabulkou

image : cssfn3.jpg

treba nejaky priklady by nebyly spatny :-)

dikes moc predem

Podla mna musis spravit 3x DIV.
1. DIV:
v strede bude 'a'
2. DIV:
'b', 'c', 'd' - normalne vedla seba
3. DIV:
obdoba toho prveho

Kazdeho sirku nastav na 100%, vysku ako potrebujes a aby boli patricne zobrazene pod sebou tak pouzi clear: both;
Myslim ze takto vy to malo fungovat :-/

Já bych to asi udělal:

  <body style="text-align: center">
<div style="height: 420px; width: 420px; margin: auto"><!--cely-->

<div style="height: 60px; width: 300px; margin: auto; text-align: center; background-color: red">
a
</div>

<div style="height: 300px; width: 60px; margin: 0; float: left; text-align: center; background-color: blue">
b
</div>

<div style="height: 300px; width: 300px; float: left; margin: 0; text-align: center; background-color: green">
c
</div>

<div style="height: 300px; width: 60px; margin: 0; float: right; text-align: center; background-color: silver">
d
</div>

<div style="clear: both; height: 60px; width: 300px; margin: auto; text-align: center; background-color: yellow">
e
</div>

</div><!--cely-->
  </body>

a vznikne

[divyrb3.gif]

Stačí u toho prostředka nastavit obtékání (left left right) a nemusí se pozicovat nic.