Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UPC nainstalovat do notebooku

Dobrý den, prosím o pomoc s připojením na net. Teď jsem připojen přes UPC u stolního počítače. Když chci, abych mohl na net i s notebookem, musím odpojit stolní počítač od modemu a píchnout to do notebooku. Jak se z něj připojím na net, musím nastavit nějáké připojení, něco instalovat? CD bohužel žádné nemám (ovladače k modemu). Díky za radu.

Pokud máš v notebooku funkční síťovou kartu, nemusí se nic instalovat (což je správně, kam bysme přišli, kdyby se každá kravina instalovala). Otázka je, do jaké míry to je pohodlné, a jestli by nestálo za to uvolnit pár stovek na nákup routeru (pokud má notebook wifinu, možná i wifi routeru, ať ti k notebooku nevisí "ocásek"). Získáš tak navíc ještě zabezpečené (resp. bezpečnější) připojení.

no jelikož budu mít notbook doma opravdu vyjímečně, tak by mi stačilo jen vrzit do něk šňůru. Chci to hlavně, abych mohl stáhnout programy z netu a nemusel to tahat přes pomalý mobilní připojení, který kolísá.
Představoval jsem si to tak, že vytáhnu kabel od modemu z PC a píchnu ho rovnou do ntbk. Když to tak udělám, tak sice stav připojení ukazuje 100 mbit/s, ale taky omezené nebo žádné připojení (na dolní liště je ikona 2PC a mezi nimi žlutý trojúhelník s černým vykřičníkem.