Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nahráni windows xp

chtěl jsem se zeptat zformatoval jsem disk a chci si nahrát novej windows ale když mačkám f12 tak se nic neděje a po chvíli poi zapnutí mi to napíše NTLDR NENALEZEN restartujte stisknutím kláves ctrl+alt+del. Jak to mam udělat abych mohl nainstalovat novej windows.Díky za odpověd.

někdy trvá rozeznání cd déle, pro jistotu pokud bios nastavuje každou bootovací položku zvlášť, nastav biosu obě první volby na cd.
když nepomůže, vytáhni disk, přidej ho k někomu do pc, třeba si u něj předrozděl disk (10-20gb primární ntfs systém, zbytek data zatím fat32), a na vytvořený druhý fat32 oddíl si zkopíruj instalační cd, případně i další cd s ovladači.
pak nabootuješ z diskety od win98/me, spustíš z disku setup.exe

zatím si lámej hlavu které kabely, jumpery vzadu u mechanik, zaprášené čočky jsou "vadné" že ti cd nečte.