Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deska ASUS P5M2(P) E series

Mam desku ASUS P5M2(P) E series, ktera ma krome SATA slotu taky IDE sloty(presne dva IDE 1 a IDE2)
Mam dva HDD(P-ATA) a jednu CDROM(P-aTA)
kdyz pripojim zilovy kabel do IDE 1 a pripojim druhy konec do mechaniky tak vse funguje
kdyz pripojim zilovy kabel do IDE 1 a pripojim druhy konec do HDD tak vse funguje.
Problem nastava kdyz pripojim zilovy kabel do IDE2 a druhy konec bud do CD rom nebo do HDD(je to jedno)
BIOS zarizeni nedetekuje.
CIm to muze byt ze IDE2 nedetekuje zadne zarizeni.
Dekuji

kromě malé pravděpodobnosti, že by se ta zařízení mezi sebou nesnesla, tak z 99% je to problém špatného nastavení disků.

Předpokládám, že máš špatně nastavený master/slave režim na jednotlivých discích.

Nejjednodušší řešení je mít kabel podporující Cable Select režim a všechna zařízení nastavená na CS. Pak zařízení připojená na konci kabelu se stanou Masterem, zařízení uprostřed Slave. Ten kabel poznáš snadno (a 90% 80-žilových kabelů je tak vyrobeno) - před posledním konektorem je ve vnitřní části kabelu vyseknutý (přerušený) jeden vodič; tím se právě nastavuje režim master/slave.

Pokud takový kabel nemáš, nezbude ti, než to vše nastavit propojkami (jumpery) na jednotlivých discích a mechanikách) - to samozřejmě musíš udělat i v případě CS (tam se ale všechna zařízení nastavují stejně, tedy na CS)

Podotýkám, že tvůj disk se systémem MUSÍ být Master na primárním IDE kanálu.

Funčknost druhého ide kanálu může souviset s nastaveným režimem SATA. Ten může být:

legacy kdy se sata zařízení emuluje jako normální zařízení a tenhle režim ti může sežrat ide2 port¨

native kdy sata jsou sata a winxp se musí instalovat na sata disk přes disketu F6

Někteří výrobci mají ještě další režimy jako enhanced a compatible...Zkus sata vypnout úplně.

v biosu jsem vypnul SATA a povolil jsem pouze P-ATA ale presto port IDE 2 nefunguje :(
Pri instalaci OS jsem SATA neinstaloval(protoze disk pres SATA nemam)
Ale zarazejici je ze kdyz jsem poskladal pc a nabootoval poprve tak mi to nenaslo disky pripojene na IDE 2,aniz jsem instaloval OS