Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nicd baterky do olympusu FE210

Dobrý den

je možné použiť Nicd baterie nabijane v nicd nabijacke do Olympus Fe 210, ktory ma v popise že je ho mozne napajat nimh bateriami?hrozi riziko?

pripadne kupit nimh baterie a nabijat ich v nicd nabijacke?

dakujem

Předpokládám, že tazatel má k dispozici NiCd akumulátory vč. nabíječky. Ano, těmito akumulátory lze bez problémů napájet DF, i když má v popisu určené pouze aku NiMH a riziko nehrozí žádné.
Pochopitelně, že jsou NiMH výhodnější pro svou vyšší kapacitu, ale když jsou po ruce NiCd...
Zda jde NiMH aku nabíjet v tazatelově nabíječce určené pro NiCd aku nelze bez bližší znalosti této nabíječky jednoznačně posoudit. Pokud je to nabíječka bez jakékoliv automatiky, tak to možné je, pouze je třeba úměrně vyšší kapacitě NiMH aku prodloužit jejich nabíjecí dobu.