Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení- xp - vista

Ahoj mám problém se sdílením souborů z pc s XP prof. a notesu s Vistou Home premium... Zapojuji to přes křížený káblik... :-) problém je že na xp se z jiných pc dostanu bez problému ale když to chci propojit s vistou tak je problém...asi ten že vistu mám první den a moc se v ní nevyznám a je úplně jiná než xp. (Bohužel-bohudík)

Mohl by mě někdo poradit jak to celé nastavím a slavnostně propojím? :beer: Díky

klasická prasárna je sdílení ve zdegenerované verzi home
-zkus nejdřív že si z obou pc pingneš na ten druhý: ping ip_adresa_druhého_krámu
-když není odpověď začni se rýpat v nastavení firewallů (sdílení souborů a tiskáren, povolení výjimky pro icmp)
-potom pravděpodobně budeš muset na xp profi nastavit dementní zjednodušené sdílení, nedejbože i povolit účet uživatele ghost

jinak v 21.století, 200 let po století páry, už není dost in a cool propojovat pc přes křížený kabel, ale přes router kterým navíc oba krámy naráz připojíš k netu - vzhledem k tomu že povoluješ ghost=anonymního uživatele, je zabudovaný nat v routeru a jakýs takýs protokolový filtr aspoň nějakým zabezpečením tvých pc

no, druha moznost je pouzivat pro pristup proxynu (nevim, proc by musel kazdy pocitac na net...)]:)

jinak ja to resil "multiplatforme" - kazdy komp ma nejaky jednoduchy FTP serverik, ktery bohate pro sdileni souboru dostacuje. Co se tyka tisku, musim to doresit (z woken do tucnaka 8-))