Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obmedzenie moznosti zmeny hesla pre administratora

Dobry den, potreboval by som vediet, kde a ako viem nastavit, aby aj Administratory museli zadavat stare heslo pri zmene hesla uzivatela. Operacny system je Windows XP Professional, SP2. Pretoze teraz to funguje takto:
Uzivatel, ked chce zmenit svoje heslo, musi zadat povodne (stare) heslo a 2x nove. Avsak administrator moze menit heslo kazdemu bez toho, aby sa ho na stare heslo pytalo. ako to nastavit?

za kazdu pomoc vopred dakujem.

edit// priznam sa, nehladal som ani google-om ani v poradni, neviem podla akych klucovych slov by som podobny problem mal hladat :-[

Administrator musi zadavat sve stare heslo stejne jako kazdy jiny uzivatel, pokud si meni heslo pres standardni dialog.
Pokud meni heslo pres spravu systemu, pak znalost stareho hesla nepotrebuje, ani to neni zadouci (uzivatel zapomene heslo, uzivatel odejde, ...)
K cemu by to melo byt?
Mate nesvepravneho admina, ktery se ozere a meni uzivatelum hesla?

ide o klasicky problem: jeden program nejde rozbehat ani v jednom obmedzenom ucte, vylucne v administratorskom. preto museli byt udelene admin prava aj pre obycajneho uzivatela. avsak som chcel zamedzit tomu, aby tento (admino-)uzivatel mohol menit hesla. teda to nijak nepojde? na PC su 2admin ucty.

skusal som vsetky opravnenia, od Users az po absurdne Backup Operators. ani jeden nezabral, program funguje jedine pod Admin uctom. proste prasarna, ale ja si nepomozem.

ako by som mal nastavit admin prava na adresar (ak mate malo casu, skusim odpoved vygooglit)? a takisto ako zistim vetvu registrov, ktora je potrebna na beh? a ako na jej pristup nastavim admin prava? vdaka za ochotu.

Nepovedal by som že je to celkom na nič, to heslo je potrebné zadať len pri prvom spustení. Potom si ho už windowsy zapamätajú. A tak užívateľ síce môže vedieť že program sa spúšťa pod admin kontom, ale heslo k nemu nevie.

Príklad baťáku na spustenie Wordu. Dôležitý je tam ten parameter savecred.

%windir%\system32\runas.exe /user:administrator /savecred "C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\winword.exe"