Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem roztáčení a zastavování hdd

Čau,poradí někdo,proč se mně pod vistama pořád roztáčí a zastavuje druhej hdd? Je to starší WD 120GB, není na něm systém, pouze data. Pod XP, který mám s vistama, to nedělá. díky

to jistě soudruhu,ale já se ptal,čím to muže byt,protože to vypínání je nastavený na 20min a ten disk se zapíná a vypíná sám od sebe každou chvílu.
.
ale vypadá to,že je to tím,protože to asi přestalo...

Ve tvem pripade je reseni zruseni vypinani HDD v planech napajeni, ja to zruseno mam ale stejne vypinal jak se mu chtelo, zatim sem problem obesel tak ze sem premistil pagefile.sys na onen logicky oddil disku a nic nevypina, pochopitelne. Myslim ze Mrkve to s tim setrenim energii nejak nedotahli, nevim jak asi bude vypadat HDD treba po roce onoho setriciho rezimu, urcite mu to neprospiva, nevim...:beer:

Disk sa vie vypnut po urcitej dobe neaktivity sam, staci ze OS posle danemu zariadeniu raz ATA prikaz "STANDBY" v ktorom je uvedeny timeout, a zariadenie sa potom vypne samo po nastavenej dobe neaktivity (aspon tak by to malo byt podla ATA specifikacie), a samozrejme ak potom dostane nejaky command read alebo write tak sa zas samo roztoci. Nie je potrebne aby do toho neustale zasahoval OS.
OS do toho moze zasahovat aj viac (inymi ATA prikazmi napr. "STANDBY IMMEDIATE" apod), to zas v MS asi nemali ludia co robit, tak namiesto toho aby robili fungujuci OS tak asi naprogramovali vo viste nejake dementne necakane zazitky s powermanagementom.
XP ma u desktopu prednastavene disky nevypinat. Vista neviem ale ak to nefunguje dobre tak to treba deaktivovat.