Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotografové poraďte prosím - zpracování a archivace digi fotek

Dobrý den přeji. Fotím již asi 40 let klasickými fotoaparáty fota si dělám sám, ale Ježíšek nadělil DF. I když mám nějaké zkušenosti s úpravou dig. fotografie chci se zeptat.
Po jaké úpravě fota ukládáte na disk, nebo CD? Jde mi hlavně o rozlišení, rozměry v pixelech, úpravy pro případnou prezentaci v PC a TV, jaký používáte program apod. Děkuji předem za Vaše rady, podněty a doporučení.

Změna kategorie, původně: Tipy, triky (host)
Změna předmětu, původně: Fotografové poraďte prosím. (host)

Doporučuju (pokud tedy nefotíš najednou - bez možnosti to někam přehrát - opravdu hodně) fotit v té nejvyšší možné kvalitě a originály ukládat - ideálně na více míst, náhoda je blbec...

Jelikož si papírové fotky nenechávám dělat, definitivně je upravuju do 1280*1024 a ukládám do *jpg (max. kvalita). Je to určeno pro prohlížení na PC, jako manager používám (IMHO poslední normální) ACDSee 3.1 v češtině (byl kdysi zdarma v PCWorldu).