Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstranenie uctu z XP

Nedavno som si preinstaloval Windows. Ale nechcel som prist o data a tak tom zvolil zachovanie udajov. Instaloval som ho cez Administratorsky ucet, ktoremu som nastavil, aby z inych uctov mi nemohli chodit do mojich suborov, tj. zablokoval som to pre ostatne ucty. Po instalacii vsetky subory ostali, len sa k nim nemozem dostat. (zlozka USER). Vypise mi to "pristup zamietnuty" . To by mi aztak nevadilo, ale vadi mi to, ze to nejde vymazat. Mal som tam kopec filmov, a preto mi to zabera vyse 50 GB a jednoducho to nejde odstranit. Pomozte mi prosim, ako to mam odstranit okrem celkoveho formatovania disku? Dakujem...

takto, ja ten ucet vobec nemam zaregistrovany vo windows, lebo Windows som preinstaloval. Takze ja sa k tomu uctu vobec nemam jak dostat. Vobec mi ta zlozka v C:/Documents and Settings/User nejde otrorit ani vymazat. Ale ked som defregmentoval cez Diskeeper , tak mi to vsetky tie subory zobrazovalo, ako ich defregmentuje... mozno pomocou nejakeho programiku by som sa do tej zlozky mohol dostat.............

Netřeba žádná program.Pokud máš xp prof. tak klik na složku/vlastnosti/zabezpečení(to se ukáže pokud nemáš zjednudušený seznam složek v průzkumníku),dáš upřesnit/oprávnění-odškrnout zdědit po nadřazených objektech-auditování-předej svůj účet-tím vymažeš oprávnění cizí SIDky.Pak na první okno a přidej svůj účet - po tomto by ses měl do toho dostat.
---
Pokud máš xp home tak prvně takhle http://pc.poradna.net/question/view/168681-xp-ignor uje-moju-zmenu-adresara-na-non-read-only#re-168695 a potom jako nahoře.

Aha-security tab máš na skrytý.Viděl bych to tedy na dvě možnosti:
1.Použít program NetClickLE,který oprávnění mění po stovkách-buhužel jen v anglině.
2.Anebo ti napíšu záznam do registrů,který ti ten tab zviditelní-ty ho budeš muset pouze překopírovat do textového souboru a uložit jako neco.reg a prokliknout.
Vyber si.

A víš že jo,mám krapet poupravené winy-takže tam půlka věcí není vidět,ach jo.A ještě to jsou Houmy takže to tam ani nemám :))

Jestliže pracujete se systémem Windows XP Professional, je nutné zjednodušené sdílení souborů zakázat. Systém Windows XP Professional používá ve výchozím nastavení zjednodušené sdílení souborů v případě, že není připojen k doméně.

Čti ty odkazy, proto je sem dáváme. :-/
Hned na tom prvním je napsáno mj. "Pokud používáte systém Microsoft Windows XP Home Edition a chcete získat přístup ke kartě Zabezpečení, je třeba spustit počítač v nouzovém režimu a přihlásit se k němu prostřednictvím účtu s právy pro správu."