Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový fan na grafu

Mám na grafě ATI Rádion 9550 Saphire rozbitý větrák, občas jede občas ne, občas silně rachotí a nevím jak koupit nový?
V krámě mají různé větráky na grafu, ale jak mám poznat co tam bude pasovat? Nejspíše změřit rozteč úchytů?
Navíc potřebuju svítící FAN a takových v nabídce žel moc není
Je nutné při výměně větráku utřít původní pastu a nanést novou pastu? Nebo u grafy není chladící pasta nutná?
Nebo to nechat tak jak je když to jede, a v případě selhání koupit novou výkonnější grafu?

- u "malých" grafik je jediný parametr rozteč úchytů
- pastu je třeba VŽDY utřít (naprosto dokonale), přičemž je třeba dbát na malé znečištění okolí a dát pozor na příp. poškození karty přes ESD (eletrostatický výboj) nebo mechanické poškození

- pokud ti to jede (a negamesíš), tak to tak klidně nech. V případě skonu grafiky koupíš za pár set novou (nebo použitou)