Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný mobil pro seniory

Ahoj, já vím, že jsou asi vhodnější poradny, např. mobilmania, jenomže tady už tak nějak vím, kdo je normální a kdo zastydlej ichtyl. Nehledě na to, že spousta z vás s mobily má dost zkušeností...

Tedy - sháním mobil pro rodiče(60+, slabý zrak, dělnické prsty). Požadavky jsou tímto jasné:
- kontrastní displej (takže asi aktivní), VELKÉ fonty všude
- kontrastní popisky tlačítek, tlačítka velká, nenahečmaná na sobě
- jasné ovládání
- bude se volat, bude se psát. Foto, kalendář, BT, IrDA... nehrozí

A jako vždy nechci dát ani korunu navíc, ale zase to nechci ošidit, budou na to koukat často.

Dumal jsem o Nokii 1600, kterou vesměs doporučují, ale pasivní displej a klasická konstrukce mi nepřijdou vhodné. Spíš by to chtělo asi véčko - velký displej i klávesy. Třeba LG KP202 ?

Nebo co doporučíte vy? Mám tu též jeden plonkovní Alcatel OT535, ale i jeho větší písmo je malé.
Účelem je být mobilní - Jablotroňácký mobil pro seniory nevyhovuje.
DĚKUJI všem.

rozhodně:

- černobílý displej
- velké bukvy
- NE véčko (to starší lidi nemají rádi kvůli složité manipulaci)
- velké klávesy, klidně se mohou hůř mačkat, mají potom jistotu stisku

osobně jsem měl velký úspěch s Nokií 1100, ale nevím, jestli se ještě vyrábí a prodává. Jinak mě ještě napadá ten Motorolácký "takytelefon", ale tam by mě odrazoval ten displej s jen segmentovým zobrazením (na SMSky to IMHO moc není)

edit: tak N1100 se prodává

Připojuju se k hlasům pro Nokii 11** . Mamince jsme k Vánocům nadělili Nokii 1100 a celkem jí to vyhovuje. Maminka je netechnický typ (už jsem to tu kdysi psala ;-) ) a opravdu nehrozí, že by mobil používala k něčemu jinému než sms a volání.

jsem na rozpacích... právě jsem třímal v ruce tu Nokii 1112 a srovnával s obstarožním Alcatelem 535. Nokie umožňuje sice zapnout větší font, než ten Alcatel, ale kontrast toho černobílého displeje je horší (je to spíš "hodnětmavošedá na špinavě bílé), ten Alcatel je skutečně černý na bílém. Ale ten joystick, ten mi u Alkáče pije krev. Pro mě OK, ale senioři s tím budou zápasit.