Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatuhnutí PC po zhruba 15 minutách ......

Dobrý den všem,
můj dotaz se týká zatuhnutí počítače při jakékoli činosti - prohlížení internetu,hudbě,filmů.Po nějaké chvíli při puštěném PC se mi na monitoru objeví černé,modré,červené pruhy (spíše husté proužky) a PC je "mrtvé".Pomůže jedině reset na casu.Dával jsem ovladače z CD pro základní desku.
Jedná se o office sestavu -
SEMPRON 64 3000
DESKA ASRock K8NF6G-VSTA S INTEGROVANOU GRAFIKOU GE FORCE 6100,V BIOSU NASTAVENO 128 MB NA TUTO KARTU
RAM PAMĚT DDR 512/400mhz-tedy již zmíněných 128 MB PRO GRAFIKU
ZDROJ 300 W
PRO JISTOTU PC ZFORMÁTOVÁNO A NOVĚ NAINSTALOVANÝ WINXP,ALE PROBLÉM STÁLE PŘETRVÁVÁ :-( .... za radu(y) děkuji

Moze to byt aj problem s prehrievanim (CPU, grafika), skusit PC pouzivat otvorene, skontrolovat ci sa tocia vsetky vetraky, v BIOSe dufam nie je nic pretaktovane, FSB na spravnej hodnote?
Moze byt aj vadna zakl.doska alebo aj zdroj ako uz bolo pisane vyssie apod, to sa da vylucit vyskusanim ineho...

Vše jsem pročistil,ale bohužel,PC je staré půl roku,ale moje drahá polovička někam uklidila záruční list.Existuje nějaký program na zjištění v čem by mohla závada být,kupř. již zmíněný zdroj.Teploty MB a pocesoru se drží max do 40 stupnů celsia ........

vsemohuci SW bohuzial neexistuje, navyse zavada zdroja sa softverovo zistit ani neda. problem moze byt takisto aj v chybnych, poskodenych ramkach, skuste ich otestovat MemTest-om alebo GoldMemory-m.

edit // takisto moze byt vadna aj zakladna doska - skontrolujte, ci nie su vydute kondenzatory na nej (velmi casty problem MB, v tom pripade pomoze len kupa novej)

stáhni si everest nebo pink95 jsou tam bencharky pro zátěž CPU i s měřákem teplot nejvíc doporučuji everest a v nastavení zvolit test stability systému , máš tam přímo graficky znázorněno na čem máš jakou teplotu já osobně typuju na povolený chladič cpu mnoho zdaru ]:)