Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné vypínání disku za běhu

Zdravim,
objevil se u men tento problém: sem tam se stane, že disk (WD, 250GB SATA II, 8MB cache, 1,5roku starý) se z ničeho nic vypne. Je to provázeno typisckým "lupnutím" v disku a po okamžiku opětovným nastartováním disku, někdy i 2x, 3x za sebou. Obávám se, aby neodešel, SMART nevykazuje problém Sandra hlásí OK, moc tomu ale nerozumim. Stává se to zcela náhodně, řekl bych že častěni při nečinnosti disku. Nevím si s tím rady, je to dost nepříjemný.Zdroj by měl být OK.
Předem díky za nádpady...

Mohl by to být zdroj, nebo jak říká host - netěsní napájecí molex. Molex se obvykle vyznačuje mizernou kvalitou, jednotlivé dráty se snadno urvou, občas se objevuje výpadek.
Ovšem stalo se mi, že jeden disk (ano, zrovna WD) občas cvaknul a pak se ozvalo typické "startovací" drnčení hlaviček (povel "Restore" aby se si zasynchronizovala elektronika polohu hlaviček). Disk do čtrnácti dnů totálně kleknul. Doporučuji alespoň důležitá data zálohovat - což ostatně není špatný nápad i při zdravém disku.