Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista a vypínání druhého HDD

Zdravim lidicky, mam takovy problemek: v mem PC mam dva HDD, jeden se systemem, primarni oddil, druhý jako logický oddil, na nem jsou umistena ruzna data, hudba, fotky atd. tzn. ze vsechny instalace jsou na disku se systémem, v cem je problem, behem prace s PC, napr. psani ve Wordu apod. kdy neni vyzadovan pristup na onen datovy disk, tento po nejake nedefinovane dobe vypina, zretelne slysim spadnout plotny a utichajici otacky az do zastaveni HDD, pokud potom zadam pristup na tento disk, trva samozrejme nejakou dobu, radove sekundy nez se roztoci a pozadovana data jsou k dispozici, ve Vistach jsou v moznostech napajeni tri napajeci plany, v nichz se da nastavit aby HDD po urcite dobe necinnosti vypinal, nevim jak ale na to ponevadz ani v jednom z tech planu neni zatrzena moznost vypinat HDD, navic jak tak pozoruju, tak HDD vypina zcela nepravidelne i kdyz treba prohlizim foto, stava se ze dojdu na dalsi fotku a vse zmrzne a ceka se jen na roztoceni HDD, pak je vse ok, prolez jsem cele Visty, nikde jsem nenasel moznost jak tuto nectnost odstranit, je toto zavada meho HW nebo vlastnost nynejsi vlajkove lodi Microsoftu??? Na tomto OS jsem pouhy amater, proto bych timto vlaknem chtel pozadat zde diskutujici a zkusenejsi o rady, dekuji, Borsuk.:beer:

Jaj omlouvam se, tohle mi nejak uteklo, tazatel tam pise ze ma v planech napajeni nastaveno vypinani disku po 20 min, ja ale mam vypinani zruseno, takze sem z toho "jelinek franta" Tam v tom vlaknu jsem neobjevil nic ceho se chytnout, takze budto tohle zamknete nebo ponechejte osudu, treba se dobereme k nejakemu reseni...:beer: