Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s 2 SATA disky

Poradí někdo??? Mam problém s druhým diskem.Při kopírování dat(4GB a více) dojde k velkému snížení rychlosti a následnému zatuhnutí(někdy modrá smrt).Disk zmizí a je vidět až po restartu.Systém mam na ST (rozd 2x) tam problém není.WD také rozdělené 2x-problémové.
Sestava
INTEL Core 2 Duo E6750
ASUS P5KPL-E - iG31/ICH7, VGA + PCIe x16, DDR2 1066, SATA, GLAN, 6ch audio, sc775
SEAGATE Barracuda 7200.10 250GB, SATA II NCQ 16MB cache, 7200ot, PMR
WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms,
Eurocase MiddleTower MLi 1351 Black-silver, Fortron ATX 350W 120mm, 4x 5.25", 2+5x 3.5", 2x USB/ Audio/ LCD displej
Systém: XP (několikráte přeinstalováno při výskytu problému)
WD je již jako 3 nový disk (2x reklamace) tak si myslím že v disku to nebude.Hw nebo sw a nebo ruce.

Mno, krom toho BSODu se mi to stavalo se slabym zdrojem... Disk se proste odpojil. To, ze je disk novy, nic neznamena... Navic 350W Fortron - na tvoji sestavu alespon 400W.

Rychlost muze byt snizena i prechodem do PIO - pri necitelnosti povrchu se po urcite dobe automaticky prepne. Jaka je zatez CPU pri tom zpomaleni? Pak to jde pres procit, tomu stoupne odber a zdroj nestiha... (disk se pak odpoji). To je jen muj odhad. Realita muze byt jina.

Zkus si stahnout utilitu od vyrobce na testovani disku (ja osobne pouzivam Hitachi Drive Fitness Test, protoze utilita od Seagate bud vubec nefungovala, nebo vytuhla a nic nenahlasila..., pouziti u WD jsem netestoval)
Pred testem nech zaply jen jeden disk, kdyby to byl skutecne zdroj, at to neni ovlivneno pretizenim.

Btw. Jake jsou mimochodem teploty disku pri zatezi (kopirovani atd.)? (zjistis treba ve speedfanu)

Dufam ze mas vsetky oddiely naformatovane na NTFS a nie na FAT32.
Vseobecne to je tazko povedat co je vadne, disk alebo zakl.doska alebo kabel k disku, moze byt aj zdroj apod. Pomoze asi len vymienat. V BIOSe by som skusil load defaults. Pretaktovane dufam nemas nic.
Ovladace k zakl.doske/chipsetu si dufam nainstaloval.

Aj SP2, prip. by som skusil aj najnovsie zaplaty Win. Pohladaj aj najnovsie ovladace na tu dosku na www.asus.com
Skus zapojit disk do ineho SATA konektora, zapajaj disky do SATA konektorov dosky poporadi (SATA konektory su zvycajne nejako ocislovane), ak to tak mas teraz, tak skus druhy disk do nejakeho ineho SATA konektora (o jeden dalej).
Skus poodpajat nepotrebne veci (mechaniky apod).
Skus aj iny napajaci (aj datovy) kabel disku.

Si si isty ze po reklamacii disku ti dali novy disk, a nie zasa ten tvoj? Ten predchadzajuci disk mal presne taky isty problem? Ja mam pocit ze to je skor problem disku.

Este by mohlo prichadzat do uvahy upgrade BIOSu ak je nejaky novsi na tu dosku na www.asus.com

Co dělaj teploty obou disků na omak?... Jestli jsou pálivé, okamžitě větrák a foukat na ně nebo na ten, kterej je vřelejší...Pokud to nepřestane, tak RAMky nebo zdroj, to je jistý pak už... Protože všechno už máš zkontrolovaný včetně kabeláže...

Chtělo by to místo toho disku zkusit dát druhý jestli problém nezmizí. Můžeš zkusit ten disk v jiné sestavě ale nemusí se vždy na jiné desce chovat stejně.

Myslím si že nejpravděpodobněji bude vadný disk. Nový fotron 350w by tu sestavu utáhl, jestli máš ale starší jen s jednou 12v větví -dá se najít na štítku -tak bych to vyměnil. KME 400W neznám jestli sou aspoň an urovni eurocase 400W a mají dvě větve mělo by to jet.

Tak to tady testuju programem:HD Tach v.3.0.4.0 a hodnoty:randon access 12,7ms,CPU utilizacion-2 %,Avarage read-64,6MB,Burst speed-207,9MB/s
Testuju to tou pomalejší rychlostí,teplotu hlídám progr.Speedfan4.33-teplota ST-45st.(systém)
WD-42st.Test spustím 3x ,2x OK a potřetí už to nahlásí chybu a disk není vidět-nutno restart.
Zkoušel jsem jinou větev z napájení (mam 3) i přehodit datový kabel do zb.slotu-výsledek stále stejný.Nechce se mi věřit že 3 nové disky by byly vadné.Začínám mít podezření na zákl.desku,P5kpl-E jsem kupoval jako novinku,na netu o ní toho moc nepíšou tak nevím???Snad se najde někdo kdo jí má a poradí co dál.