Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Redukce z AGP na PCI-E

Ahojte, kamarád si nedávno neuváženě pořídil graf. kartu pomalu dražší jak jeho staré PC a ted by chtěl vyměnit MB,CPU a RAMky ale tuhle grafiku zachovat. Namlsal sem ho totiž na AM2 levné MB a CPU. Potřeboval bych něco jako redukci či převodník z AGP slotu na PCI-E, protože si jí chce za každou cenu nechat. Našel jsem tohle: http://obchod.all-electronics.cz/i6base/default.asp ?mtc=0&cls=stoitem&stiid=11656&stiplname=prevodnik - albatron-atop-pcie-apg-agp-karty-do-pcie jenže jestli sem správně pochopil spolupracuje pouze s kartama značky Albatron. Fungovalo by to i s kartou od Sapphire Radeon x1650 AGP ? Kdybyste věděli o jiném produktu umožnující použití AGP karty na PCI-e, moc bych to uvítal, nebo pokud máte na to jiný názor.. Díky

Promiň, ale to je totální nesmysl! Ta karta už na sobě jeden převodník má, navíc to je na dnešní poměry totální šunka, pro kterou nemá smysl dávat jakékoliv peníze. Pokud je aktuální změna desky a CPU, pak silně doporučuju začít přemýšlet buď o integrovaném řešení na bázi AMD690 nebo katrách od X1950GT nahoru (pokud to má být PC na hraní), ale spíše už HD3850 a výše.

další převodník IMHO bude způsobovat neudržitelné zpoždění signálů, což bude mít vliv jak stabiilitu, tak i výkon.

Šunka to je, ale nedávno jí koupil, proto říkám neuváženě, za 1600 Kč. A horko těžko se mu bude tedko prodávat, tak chtěl zkusit variantu s ponecháním a využitím pro PCI-e. Taky sem mu nesliboval že to půjde, ale je zřejmé že to asi opravdu nemá smysl. Takže asi jediná možnost je jí prodat ?!:-|

Jenže X1650 je nativně PCIe čip a AGP varianta se dělá tak, že ta karta má na sobě už jeden převodník, tzv. Rialto čip (na zadní straně desky). Přijde mi nanejvýš úchylné používat nějaký bastl na převedení zpět takovéto karty zpět na PCIe.

Vždyť to nebude sedět ani v kejsu!

Mechaniky a HDD ať si klidně nechá - jestli za něco stojí. Ale bude potřeba vyměnit desku+procesor+paměti a samozřejmě grafiku do PCI-E, protože kupovat dnes desku s AGP je blbost.
To už ať si radši pořídí desku s integrovanou grafikou a volným PCI-E slotem. Chvíli to vydrží a až našetří, dokoupí normální grafiku.

No, tak stručně - když si nechce nechat poradit a má svoji hlavu, tak ať si nechá tu stávající šunku, co má teď. Nebo ať koupí teda někde v bazaru nebo ve výprodeji desku s AGP a za půl roku/rok bude řešit problém, že bude chtít upgradovat jen grafiku, ale už AGP nesežene vůbec nebo za dvojnásobnou cenu než tu stejnou do PCI-E.

Ano, je tvrdohlavej a budu ho muset nějak zpracovat ve vlastním dobru, protože s tím co má je to nevýchodné. Nedávno se mu spojila fáze v zásuvce a oddělal jak zdroj tak MB, proto chce jen něco novějšího ale hlavně aby to nepřesáhlo 6,000 Kč. Už ho i připravuju na to, že nejspíš dostane nejlevnější X2, ale on zase že by chtěl Intel :-D. Už sem z něj taky na větvi a nemůžu mu stejně splnit Intel když má takový finanční limit. ]:)