Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SATA2 disk v rezimu Native IDE do AHCI bez reinstalace OS

Ave! Nez se o neco pokusim, radeji se zeptam: mam tu PC, jehoz uzivatel si preje prepnout disk (Hitachi SATA2) z instalacniho modu Native IDE do enhanced AHCI. Ma domnenka: installnout ve WXP SP2 (na nich to bezi) SATA2/RAID driver - BIOS - zmena rezimu - reboot. Deska je Asus s AMD690 chipsetem, ovladace mam. Otazka: staci nainstalovat driver v OS (bez "ixpeckovskeho" dialogu skrz F6) a nasledne (po restartu) prepnout rezim? Zkouseli jste to nekdo? Za jakoukoliv (prinosnou) odpoved predem dik.

Není co instalovat, jelikož řadič bude mít s největší pravděpodobností jiné DeviceID, a proto před přepnutím do AHCI nebude v systému veden, a tudíž ani nebude možné mu nainstalovat ovladače. Jediné řešení, které znám, je přehodit disk na jiný řadič, z něj nabootovat, a nainstalovat ovladače na původní řadič v té době už přepnutý do AHCI.

Tady jeden rádce tvrdí že to není problém:
viewtopic.php
Asi bych se zkusil zaměřit na tuto myšlenku:

Ináč, na tom CD-čku bude určite aj nejaký rozumný inštalačný program, ktorý to urobí aj automaticky; ale aj keby nie, tak s tým ovládačom sa dodáva aj súbor s príponou "INF", ktorý definuje, čo kam treba zapísať, do ktorého adresára a kam do registračnej databázy, takže by sa to v pohode malo dať urobiť aj ručne.

Pri inštalácii sa totiž deje to, že tie súbory s ovládačmi sa načítajú z diskety, podľa súboru TXTSETUP.OEM sa tie informácie zapíšu do registračnej databázy a súbory s ovládačmi sa uložia na pevný disk, obyčajne do adresára %SystemRoot%\SYSTEM32\DRIVERS, takže už budú potom stále dostupné.

EDIT:
Jestli to systém pochopí nevím, nezkoušel jsem to. Ale jestli to zkusíš dej vědět jak to dopadlo.

tohle bych ani nezkoušel. Vtip je v tom, že pro AHCI potřebuješ driver, o kterém bude vědět ntloader že ho má předhodit kernelu (a ten s jeho pomocí začít startovat Windows).

Podle mě je správný postup:

a) "ozdravná" (rozuměj opravná, tj. SW a nastavení zachovávající) reinstalace Windows s předložením diskety s driverem
b) použití sysprep (předtím samozřejmě ruční instalace driverů)
c) kejkle s rigustry(postup byl popsán na www.cdr.cz: 3687)