Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web v XML

Zdravím,

nedávno jsem se konečně blíž dozvěděl o XML a XSLT. Je rozumný to normálně používat pro web? Jsou zde nějaká úskalí? Co se týče SEO, jak je na tom XML? Bere vyhledávač v úvahu transformovaný, nebo netransformovaný XML? Pokud máte někdo s tímto jakoukoliv zkušenost, určitě si jí rád přečtu.

Předem dík, za všechny odpovědi,
Ondra

Doplňení: Nezmínil jsem, jestli chci XSLT provádět u klienta, nebo na serveru - představoval bych si to asi tak, že bych úplně na konci skriptu zjistil, zda klient XSLT podporuje, když ano, poslal bych mu XML, když ne, zařídil bych to na serveru a poslal bych mu (X)HTML.

Je rozumný to normálně používat pro web?
Vo všeobecnosti nie. Je oveľa jednoduchšie vytvoriť a udržiavať nejaké šablóny než nejaké transformácie.

Jsou zde nějaká úskalí?
Prvým úskalím je samotná detekcia toho, či klient XSLT podporuje alebo nie. Ďalšia vec je kešovanie na proxy serveroch, vďaka čomu sa môže stať, že klient dostane inú verziu dokumentu než by mal. No a aby to bolo dokonalé, tak niektoré zariadenia sa rady identifikujú ako IE, pretože nechcú byť diskriminované. Kruh sa uzavrel.

Co se týče SEO, jak je na tom XML?
Celkom logicky je na tom horšie ako HTML. Ak vyhľadávač indexuje len všeobecné XML, tak nedokáže priradiť význam jednotlivým elementom. Ak aj spracováva priložené XSLT, tak sa dá predpokladať, že takýto obsah bude oproti rovnakému obsahu v HTML skôr v nevýhode.

Bere vyhledávač v úvahu transformovaný, nebo netransformovaný XML?
To závisí od konkrétneho vyhľadávača. Ak niekomu záleží na tom, ako si s jeho obsahom poradia vyhľadávače, tak určite siahne po HTML.

Aha, nu, to jsi mě potěšil :)).

Prvým úskalím je samotná detekcia toho, či klient XSLT podporuje alebo nie.

To jsem chtěl udělat jednoduše User-Agentem, ale když se některý identifikujou jako IE :-/.

Ok, polovičně jsi mě přesvědčil - XML si vyzkoušim, ale XSLT budu provádět na serveru.

Díky moc.