Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekání systému

Koupil jsem nový pc a při vypalování dvd se mě sekne systém tak že na nic nereaguje a musím ho restartovat na tvrdo což se mě vůbec nelíbí.Pc mám CPU typ DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200)
Verze AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
Grafická karta ATI Radeon HD 2600 PRO (512 MB)
Pevný disk WDC WD2500KS-00MJB0 (232 GB, IDE)
Optická mechanika TSSTcorp CDDVDW SH-S203B
Výrobce základní desky DMI Gigabyte Technology Co., Ltd.
Produkt základní desky DMI GA-M56S-S3
Pamět 2x 1024 KB
Rychlost paměti DDR2-800 (400 MHz)
Typ paměti DDR2 SDRAM
Os Win XP Profi sp2
Prosím o radu co by to mohlo dělat

Mne staci nero. Nie som vypalovacia fabrika.
Tvoj problem moze mat vela pricin, od problemu vypalovacky s mediom, cez nejake HW problemy na zakl.doske alebo s RAM apod, alebo problemy s ovladacmi (ovladace pre chipset apod), az po problemy nejakeho konkretneho vypalovacieho programu. Univerzalna rada typu klikni sem a tam neexistuje. Takze budes musiet nieco skusat napr. na zaciatok ciste Win so SP2 a nainstalenymi spravnymi ovladacmi (najlepsie na zaciatok tie co su na dodanom CD k zakl.doske) a nainstalenym jednym vypalovacim programom (napr. Nero), ci ti to vobec nieco na DVD vypali. Ak nie tak je to HW problem.
Navyse tvoja otazka je typu "nejde mi auto, co s tym"? Co vypalujes? cim to vypalujes? na ake media vypalujes? skusal si ine media? skusal si iny program? skusal si vypalovat obycajne datove DVD? kedy presne sa to sekne? Je aktualny mod DMA? (spravca zariadeni - IDE controllery) atd atd.