Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slax-moduly

zdravim, podle zdejsich rad jsem si na flesku nainstaloval slax, pridal moduly(vlc, irfan ap), tyto se nactou, ale jak se k nim dostat je pro me spanelska vesnice. Nikde zadny zastupce, ktery by je spustil, stejne jsou de facto spusteny. Proste se k temto prog. nemuzu dostat.
ps toto je moje prvni setkani s linuxem, takze....
dik

No, chtěl jsem ti dát pár odkazů na domovskou stránku s českými návody, ale ambice autora vedou jinudy, takže nic už není, jak dříve bývalo. Ze slax.org je podle mého názoru nepoužitelný blog a informace lze najít už jen pomocí Google.
K tomu spouštění programů v modulech. Já je pouštěl v konzoli příkazem názvu programu (modulu). Příklad:
opera pc.poradna.net <klávesa ENTER>

nebo bez parametru:
opera <klávesa ENTER>

Jestlis to zkoušel, tak sorry. Mně to tak šlo. Ptej se na fórech Linuxu nebo googluj. Žádná věda to není, ale zadarmo taky ne. Na fóra si připrav silné nervy. Mně stačilo si je jen číst a na ptaní mě přešla všechna chuť. 2005-2006 jsem vyzkoušel kdejaké live distro a bez pomoci, jen Googlem, jsem našel vše podstatné. Slax jsem nebootoval už víc jak rok. Linux na desktop jako nouzovka nebo kratochvíle není špatný, ale znám lepší zábavu a taky volného času pak moc nezbývá. Než se ptát, radši googluj návody, nebo si stáhni distro už vybavené vším, co potřebuješ.

livecd.php
www.distrowatch.cz
www.distrowatch.com
http://linux.softpedia.com/get/System/Operating-Sys tems/Linux-Distributions/
SLAX-czech
download.php

Google <-- klíčová slova:
myslax creator
myslax modulator
slax modules

Kombinuj.

Je to jednoduché než vypálíš iso slaxu tak ty moduly ,které si stáhneš pro svou verzi,dáš do složky slax\modules.Pak se budou načítat automaticky a ty je můžeš spouštět z menu spuštěného slaxu,kde na ně budou odkazy již vytvořené.Já sem si to nakopíroval do USB flashky místo liveCD a pak udělal boot a funguje to perfektně,jen ty new moduly chybí.
Je tady spíše jiný problém na www.slax.cz ještě není doplněný seznam modulů pro new verzi slaxu,je tam jen pár na zkoušku a čeká se.Jinak se dají převést ty starší moduly na ty nové jak sem kdesi četl.
Tohle je jediný linux ,který si poradil s hardware co mám.Grafika(8800GTS512),mainboard(Asus Maximus Extreme DDR3,X38)zvukovka(SupremeFX2),síťovka(2xMarwel),my š(G5),sata(WD500G),USB,1394,tiskárna,prostě vše najelo i s funkční sítí napoprvé bez zásahu v RAM módu.Spadla mě čelist,ani PCLinuxOS,Ubuntu,Gentoo,Debian,PC-BSD,Free-BSD nenaběhli a všechny havarovaly na nerozpoznaném hardware,jen DesktopBSD najel,ale bez šance zprovoznit síťovku.Teď mě ke štěstí chybí ty moduly některého softu a není nad to nosit sebou PC v kapse(8cm CD),či na klíčích(USB Corsair 8G):-D