Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba sluzby DCOM a jej suvislost s BSOD

Zdravim,
kamarat sa na mna obratil s nasledovnym problemom: Vzdy ked sa pripaja na net cez IE7 vo Win XP SP2 (ma nainstalovane aj vsetky aktualizacie) tak zaznamenava v prehliadaci udalosti nasledovnu chybu: Server {0002DF01-0000-0000-C000-000000000046} se v daném časovém limitu neregistroval u služby DCOM.
Ked sa pripaja cez Operu, tak mu to ide normalne.
Chyba sa opakuje tak asi styrikrat za hodinu a pri dlhsom surfovani sa mu obcas stava, ze dojde k BSOD - BAD POOL CALLER (blizsi popis som zatial este nezistil, pretoze mal zapnuty restart pri chybach) Mozu tieto dva problemy spolu suvisiet?
Co som skusil vyhladavat na internete, tak ako pricina bol uvedeny virus, pripadne neaktualizovany IE7, co pravdepodobne nebude jeho problem, pretoze som PC otestoval NODom aj antispyware softvermi a vsetko bolo OK a aktualizacie ma tiez vsetky. Takisto by som asi vylucil aj HW problem, pripadne problem s ovladacmi v XP - testoval som memtestom a taktiez aj utilitou na HDD. Podla spravcu zariadeni su ovladace v poriadku.
Poslednu vec co udajne robil, bola instalacia Outpost firewallu, ale kedze mu nevyhovoval, tak sa vratil spat k integrovanemu v XP. Ma tam tiez v dualboote Vistu a vnej nezaznamenava ziaden problem.
Kde by mohol byt podla vas problem?

Dakujem.

Takze odpoviem vsetkym naraz.
Samozrejme, ze som skusal googlit, len ta moja anglictina... :-)
No on mi spominal len ten Outpost, ale asi tiez instaloval aj aktualizacie, ktore vysli teraz v januari, tak neviem ci to moze mat nieco aj s tymto.
Vyskusam vsetko co ste mi radili, ak nastane BSOD tak samozrejme doplnim info. Zajtra tam pojdem a ozvem sa ci sa nieco zmenilo.
Este ma napadlo, co keby som tu sluzbu vypol? Je pre chod systemu (aplikacii) dolezita?