Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ZApnutí pc přes heslo

zdravím
v biosu si kámoš nastavil zapínání pc pomocí hesla.. zadal tam třeba heslo "ahoj" jenže pc mu nejde zapnout vůbec..zkoušel to zapnout pomocí tlačítka power a taky to nereaguje.. nevíte někdo jak se to zapíná tím heslem????

jestli on ten kamarád nepřenastavil i jiné věci než jen heslo. Pak by to totiž dávalo smysl.

Samotné nastavení hesla má jen za následek to, že po BIOSové POSTu naběhne textový dialog žádající zadání hesla a teprve poté začnou bootovat Windows.

Ještě mě napadá - nemá ten počítač integrovanou graf. kartu a zároveň něco zastrčené v PCIe nebo AGP?

ne, BIOS heslo funguje tak, že normálně pustíš PC, to si nainicializuje HW (POST) a předtím, než BIOS předá boot zavaděči Windows (tj. "teploměr" Windows), zeptá se na heslo. Toto "zeptání" je závislé na dané desce/BIOSu, někde se vypíše jen řádka, jinde to je červený (nebo jinak barevný) textový rámeček či kompletní obrazovka.