Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika se zahriva

Zdravim,
Mam takovej problem - mam grafickou kartu Ati radeon 1650 pro 512 MB AGP8x (zakladni deska ma jen AGP 4x) a kdyz jsem na ni stahl posledni aktualizace Driveru neklesne teplota v prostredi vindows pod 90 Stupnu Celsia - v zatezi pak varovne pipa. - kdy jsem tam mel stare ovladace bylo to OK - a ted i kdyz je tam vratim je teplota stale vysoka. Vsechny ovladace jsem predtim odinstaloval.Dekuji za rady GSA

Máš v case nějaké přídavné ventilátory? Máš "uklizené" kabely nebo klubko drátů? Na grafice je originální chladič? Větrák jwede na plné otáčky nebo je nějak regulovaný? Možná by neškodilo pořídit lepší chladič s nějakým pomaloběžným 12cm větrákem.

ovladače vliv mít mohou, stačí, když v nich je chybně nastaveny poměry otáček ventilátoru v poměru k teplotě jádra (sám mám zkušenost, že cca 1 rok staré catalysty tohle nastavovaly blbě)

Rada: nainstalovat Ati Tray Tools (nebo ještě lépe odinstalovat drivery a nainstalovat Omegadrivers - speciálně upravené ATT jsou součástí) a v nich zkontrolovat nastavení otáček podle teploty, případně přidat.