Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista x Windows XP

Chci koupit počítačovou sestavu následujících parametrů:
Intel Pentium Dual-Core E2140,paměť 1GB DDR2,HDD 250 GB,grafika Intel Media Accelerator 950,operační systém Windows Vista Home Premium.
Je to pro běžnou práci s internetem a kancelářskými aplikacemi,tak mi hlavně neříkejte,že je to slabota:-)
Chtěl bych ale Visty přeinstalovat na XP-čka. Půjde to bez problémů??? Nebudou problémy s ovladači atd???
Vyplatí se investovat asi o 1900,-Kč víc do této sestavy:Intel Pentium Dual-Core E2160,paměť 1GB DDR2,HDD 250 GB,grafika ATI Sapphire HD2600 Pro,512 MB DDR2 2DVI,HDMI ???
Co vlastně znamená to 2DVI a HDMI???
Předem všem děkuji za odpověďi!!!
Změna kategorie, původně: Software (karel)

home premium sa downgradeovat nedaju...a ci najdes ovladace na XPcka na setky komponenty to neviem..ale ak hej,tak si tam kludne mozes dat XPcka..
a osobne by som bral 2.zostavu,predsa len lepsia grafika a HDMI sa moze zist(ak mas plazmu,lcd TV)

Vysvetlis mi ze preco si ides kupovat zostavu s vistou, ak tam chces dat XP? To si rovno mozes kupit zostavu bez OS a usetris 3tisic, aj tak licencia visty home premium pre XPcka neplati.

Na to co si menoval (moc si toho teda nevymenoval) ovladace pre WinXP existuju a daju sa stiahnut (na strankach vyrobcu dosky alebo ovladace pre ten chipset napr. na www.intel.com atd.)

Visty lze legálně downgradovat na XP z verzí Busines nebo Ultimate. Z Vista Home si tam bez placení můžeš strčit jedině pirátskou verzi:-D Čili buď vzít bez visty a koupit oem XP home nebo připlatit za vistu busines.

Obě sestavy mají málo paměti, máš to asi z nějakého katalogu asi tak ze září/října. Dnešní standard na Vistu je 2giga a stojí cca o 500víc než jednogigo. Ta první sestava je odhadem kolem osmi a půl bez sw s dph. Na internet, filmy a cokoliv kromě hraní her se hodí, grafiku lze nejspíš přikoupit v případě potřeby. Ta druhá sestava má nepovedenou grafickou kartu, která trošku víc topí a dneska již má lepší náhradu /ATI 3850-3870/.

To,že mají málo paměti je sice pravda,ale není problém ji přece rozšířit,ne?!? Je to z katalogu z ledna tohoto roku firmy COMFOR (www.comfor.cz). První je za 14 990,- a druhá za 116 990,-!!!
Mám notebook s 512MB paměti,sice s XP-čkama,ale zatím jsem neměl potřebu ji zvyšovat. Hry opravdu nehraju!!!:-)