Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svojvolný reštart PC

Nanovo na prázdnu partíciu nainštalovaný WinXP SP2 sa po asi 10 minútach(stále inak) aj keď nič nerobíme na PC len je zapnutý reštartuje.Ram sme vymenili a stále to robí.Čo ešte skúsiť?

Vypisuje správu: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.Naznačuje že to bude asi hardware.Tak som skontroloval RAM=PASS, Disk Seagate cez Seatools=PASS.Ale keď tento akože bezchybný disk preložím do druhého PC(taký istý-mám ich zo 8 v sieti)vykazuje taký istý problém.Ked som do PC dal iný funkčný disk tak ten fungoval bez problémov.Môže byť že disk má vadu ktorú Seatools nedetekuje?

Otestuj RAM programom (vytvorenou disketou/CD) z www.goldmemory.cz
Predtym daj do BIOSu default hodnoty (safe defaults) a save & exit.
Tipujem to na vadnu RAM (to by mal zistit goldmemory), alebo to niekto skusal pretaktovavat (preto najprv do BIOSu defaulty).

P.S. a az zistis ze RAM je OK, az potom instalovat nanovo a nacisto Windowsy, ak si ich instaloval s vadnou RAM (pred vymenou RAM) tak necakaj ze tie Win budu fungovat. Ak to nepomoze a ak mas podozrenie na disk tak vymen disk+kabel k disku.