Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spustim a restart

Cus.

Pustim PC ve chvili, kdy najizdi WinXP rekl bych ze uz uz to chce nahodit prihlasovaci vokno, tak modra obrazovka s chybou kterou nestihnu precist a okamzite restart a znovu a znovu (teda nekdy trikrat, nekdy ctyrikrat).
Potom to najede normalne a bezi i nekolik dni v kuse.

Na PC nove instalovane Windows + ovladace, nic vic nebylo a delalo to, ted jsem tam prihodil dalsi veci, ale ve woknech by to byt nemelo, protoze jak rika, dela to uz od instalace.

Jsem si rikal asi nejakej studenak a kdyz se nahreje, tak to jede.

Jenomze jsem zacal PC vypinat rezimem spanku a po zapnuti najede v pohode. Takze chyba se projevi jen kdyz se vypne a znovu zapne a pozor musi mezi tim ubehnout nejaka doba, zkousel jsem okamzite zapnout a dobry, po 10 minutach dobry, po pul hodine dobry, druhej den restarty.

Co to na me zkousi?

ZMENA:

ted to dela, ze bud najizdi windows pak zhasne obrazovka a uz k prihlaseni to nenabehne

NEBO

zhasne obrazovka a po chvili naskoci modra smrt:

Byly zjistěny potíže a systém Windows ....

Technicke informace:

*** STOP: 0x00008086 (0x00000000,0x00000000,0x00000000,0x00000000)

Tot vse.

Co by to mohlo byt?

Ano, mam 5 disku na radici bezicim v RAID, 1 spousteci Windows Xp jako Non-RAID a dalsi 4 datove zapojeny v RAID5 na integrovanem radici.

Dal za tema .... jsou jen obecne keci : vypnout PC, jestli byla zavada poprve, vyndat nekompatibilni HW, no proste to co se tam objevuje vzdycky.

Skuste najst iastor.sys, ak ho mate, mozete sa pozriet na toto riesenie:

Launch regedit (start->run->type regedit, click ok)

Ok, now navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\

find the iaStor and iaStorV keys. In each of them, delete or rename the Parameters key (I renamed mine to Parameters.bad). Since this, no stop errors. I still get iaStor hang notifications in my event viewer (right click on my computer, click on manage to see the event viewer), however now it doesn't crash my whole system.

Good luck!

(zdroj)

--bez zaruky.

edit //

hm, mohol by to byt vas pripad, pretoze aj povodny problem na uvedenom zdroji je, ze ma 2 disky v RAID a jeden bez RAID...snad pomoze. nepisete ani konfiguraciu PC ani OS, tu sa jedna o Asus dosku a OS MS Vista.

Windows XP, deska myslim abit

jinak iastor je, iastorV neni.

prejmenovani iastor nepomohlo.

a predevsim ted se mi podarilo se jednou dostat do stavu nouze s DOS, ale jinak se nedostanu nikam ani stav nouze ani po druhy do stav nouze s DOS.

Dik, vidim to fakt na koupi nejakyho radice do PCIe, ovladace i Windows zcela aktualizovane.

Jinak zaznamenal jsme to navice koferencich, ale v posledni dobe mi lidi vykaji, s tim se nemohu smirit, necejtim se tak stare, aby mi bylo vykano. Doufam, ze naopak ti nevadi, ze pouzivam v dialogu tykani.

Jeste jednou dik.