Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DNS - SERVER problem s IP

Dobry den.

Nedavno som tu pisal o tom ako nasmerovat domenu na server ... takze pokracujem dalej.
V SK-NICu som si vytvoril domenu a pridelil jej name server s rovnakou domenou ako ma registrovana domena a preto som k nej pripisal aj IP adresu. Myslim ze by to tak malo fungovat, ale nefunguje :-)

Len pre istotu uvadzam ze ma server na ktorom mi bezi web a dns.

Hladal som problemy a napadli ma viacere.
OTAZKA č.1:
IP adresy v konfiguracii DNS servera musia byt vonkajsie alebo vnutorne??? Vysvetlim .... Server mam za routrom ktory ma verejnu IP 200.200.200.200 a vsetky porty vratane DNS su cez router presmerovane na moj server ktory ma IP 10.10.10.10.
A mna zaujima, ci mam v nastaveni DNS zon pouzit tu vnutornu IP servera alebo vonkajsiu, na ktoru je nasmerovana aj domena???

dej sem tu svou doménu, z tvého popisu jsem zcela zmatený.

Zásadní otázka je: tvůj primární DNS server pro tu doménu resolvuje tuto doménu správně (SOA, A, MX)?

edit: Jinak samozřejmě vše musí být platné internetové adresy, tj. žádný privátní rozsah, i když mi není jasné, proč do toho taháš svůj domácí PC..

Netaham do toho moj domaci PC ;-)

V nastaveni zonovych zaznamov v BINDe je vsetko ok (akurat tymi IP som si nebol isty).

Ja som si myslel, ze to musi byt vsetko nastavene na tie vnutorne IP, pretoze router preklada vsetky porty na vnutornu IP, cize aj server by mal pocuvat na tej vnutornej IP, no nie?

Nemůžeš mít www server na privátní (nemyslí se slovem privátní že je to tvůj domácí PC) adrese (v tvém případě z rozsahu 10.x.x.x). IP adresy z rozsahu 10.x.x.x (jsou ještě i jiné obdobných vlastností) nejsou routovatelné (neboli dostupné) od nikad z Internetu. To je jejich vlastnost daná normami. Svůj server můžeš mít jedině na veřejné IP adrese, bez NATu. Adres 10.x.x.x je po celém světě strašlivá halda, jak by chudák počítač někoho dejme tomu v Austrálii věděl, kde to hledat.

Ale boze,
ved ked mas server za routrom na adrese 10.10.10.10 a na routri s verejnou IP 100.100.100.100 presmerujes porty, tak to ide na ten server ....vsak to je hadam normalne a logicke ... aj apache musi pocuvat na IP 10.10.10.10 ... a mna zaujima ci aj ten DNS server musi na tej IP pocuvat a ci aj IP adresy v zonach bindu musia byt vnutorne alebo vonkajsie

V nastaveniach DNS servera musia byť verejné IP adresy. Nezáleží na tom, či má ten Váš DNS server verejnú, alebo neverejnú adresu, alebo či je v tej istej sieti ako web server. Pokiaľ sa niekto zvonka dotazuje na doménu, tak ako odpoveď musí dostať verejnú IP adresu. Vo Vašom prípade teda ako odpoveď musí server odoslať vonkajšiu IP adresu routera.