Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovislink 5460 - NATování z LAN na WLAN

Mám k dispozici Ovislink 5640 a potřeboval bych internet od UPC "rozsvítit" po bytě. Už nějakou tu hodinu lavoruju s různými firmware a pořád se nemůžu probojovat ke zdárnému výsledku. Momentálně už jsem tak zblblý, že ani nevím v jakém módu by měl ten Ovis běžet, aby to chodilo.

Představa je zhruba taková:
UPC kabelový modem -> DHCP klient Ovis LAN -> NAT -> pevná nebo DHCP server WLAN -> koncové jedno nebo více PC

Fleg mě po ICQ trochu uklidnil, že by to jít mělo, ale už jsem se nestihl vyptat více, proto prosím o jakékoliv popostrčení.

PS: Rceho rady, že si mám pořídit něco lepšího zatím opomíjím :-)

Na straightcore je k dispozici WRT311 1.5.5 - s tímto FW mám za sebou 2 pokusy, kdy po nahrátí třetího kroku 3.bin zůstane Ovis nefunkční a musím provést 5640recovery. Nemáš náhodou někde tu verzi 1.5.3, zkusil bych to s ní.

Na straightcore o možné nefunkčnosti píšou, pokud neprovedu nahrátí souboru s výchozím nastavením, což jsem učinil. Tudíž jsem z toho trochu jelen :-)

//edit: 1.5.3 jsem právě našel, tak napíšu jak jsem dopadl

Takže mám za sebou další recovery proceduru. Prostě při nahrávání 3.bin od straightcore, ať už 1.5.5 nebo 1.5.3, cca v půlce průběhu 5460ka zamzne začne červeně blikat status a už s tím nehnu a pomůže jenom kompletní obnova FW. Nemáte náhodou ještě nějakou chytrou radu v zásobě?

Postupuješ podle tohoto návodu?

A) provest FACTORY DEFAULT (pres WWW rozhrani)

B) pres puvodni WWW rozhrani nahrat konfiguraci ze souboru CONFIG-1.5.X.DAT (ke stazeni tam kde WRT-311 BIN soubory)

C) dostat Ovise do "nouzaku" a nahrat novy FW postupem:

1. nastavete si na sítové kartě počítače IP adresu 192.168.1.5

2. spojte ethernet kabelem počítač a AP port LAN1 (AP zatím nezapínejte k napajení).

3. stiskněte a držte tlačítko RESET na AP a pak připojte AP k napájení.

4. po cca 10 vteřinách můžete tlačítko RESET uvolnit.

5. pote nahrat postupne vsechny 3 BIN soubory:

tftp -i -v 192.168.1.6 PUT 1.bin
tftp -i -v 192.168.1.6 PUT 2.bin
tftp -i -v 192.168.1.6 PUT 3.bin

6. provede se samocinny RESET.... HOTOVO!

7. opet provest FACTORY DEFAULT (WWW rozhrani)

Status quo:
- Straightcore FW jede ve verzi 1.5.3
- V bezdrátové části funguji jako AP, bez problému AP je viditelné momentálně bez šifrování a můžu se k němu z PC přes PCI wifinu nakonektit
- Nastavení IP pro LAN: IP-192.168.1.1, subnet-255.255.255.0, DHCP server s rozsahem 192.168.1.50-60 - korektně přiděluje
- Nastavení IP pro WAN: DHCP klient, přiřadit DNS automaticky
- Režim sítě: LAN: eth1+wlan WAN: eth0

Výpis stavu:
Systémové parametry
Umístění
Doba běhu 0d:0h:14m:19s
Verze firmware 1.5.3 (20060424-173517)
Konfigurace bezdrátové části
Operační mód Přístupový bod
Typ provozu 2.4 GHz 802.11b
Název sítě - SSID JosephNet
Operační kanál 1
Šifrování -
MAC sítě - BSSID 00:4f:62:07:4a:5d
Připojených stanic 1
Aktuální stav Zapnutý
Rychlost připojení 11 Mbit/s
Konfigurace protokolu TCP/IP LAN
Adresa přidělena z Pevná IP
IP Adresa 192.168.1.1
Síťová maska 255.255.255.0
Konfigurace protokolu TCP/IP WAN
Adresa přidělena z DHCP
IP Adresa 89.102.84.237
Síťová maska 255.255.255.0
Výchozí brána 89.102.84.1
Linková vrstva
wlan MAC 00:4f:62:07:4a:5d
eth0 MAC 00:4f:62:07:4a:5c
eth1 MAC 00:4f:62:07:4a:5d

Když připojím z UPC kabelového modemu patch kabel na LAN1 (předpokládám, že to je eth0) v Ovisu, tak UPC přidělí Ovisu IP, PC se na AP taky připojí, ale nějak to celé nechodí. Nějaký nápad?

NAT je zapnutý.
Routovací tabulka vypadá momentálně takhle:
[route1.png]

a

[route2.png]

Když tak koukám na tu bránu, tak mi to příjde jako blbost, ale co tam vrazit? Ostatně celá routovací tabulka je nějaká divná... uff cítím se opět jako naprostá lama.

Jo a klonování MAC na WAN portu puštěné nemám, kterou MAC bych měl klonovat? Té síťovky co na ní původně visel ten UPC modem?

ano, když místo toho Ovise připojíš PC, tak je to ta adresa výchozí brány, kterou tvé PC obdrží.

P.S.: I když je to divné, pokud máš nastaveno DHCP client na WAN straně, mělo by to normálně vzít i bránu..

edit: na klientech v LAN předpokládám, že to máš dobře, tj. bránu LAN rozhraní Ovise a DNS buď samotného Ovise nebo DNS server ISP