Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VIRY

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,při kontrole AVG mi našlo 39 tracking cookie,o den později již 96.
Zprvu jsem uvažovala o přeinstalaci,jelikož to nešlo ani smazat,odstranit,léčit,je to pouze v trezoru.
Včera jsem si stáhla WINDOW WASTER,nechala projet pc a dnes je po kontrole AVG výsledek:
infikované soubory : 0

Je možné,že tento program mi odstranil výše uvedené problémy?
Děkuji za odpověď.
Hana

cookies někdy souvisí se spywarem, většinou však s ničím (a různé anti- programy si na nich jen vylepšují skóre a předstírají svou nezbytnost)
přesto pokud antivirem vyhledáváš stopy spyware, není jisté že výsledek 0 nebo 200 výskytů je informace která je k něčemu užitečná.

tracking cookies obvykle v sebe zbierajú informácie o všetkých navštívených stránkach za určité obdobie používania internetového prehliadača,takže môžu byť určitým spôsobom zneužité na zasielanie reklamných mailov alebo sledovanie pohybu užívatela po určitých navštívených stránkach,normálne cookies obvykle majú len jednorazovú informáciu z určitej stránky a umožňujú napr. pri znovunavštívení jednej a tej istej stránky návrat na pôvodne prehliadané miesto alebo slúžia ako identifikátor na to,že užívatel je na určitej jednej jedinej stránke "známy" a má povolený prístup,alebo že určitý nainštalovaný program určitého výrobcu je autentický a správnym spôsobom aktivovaný a užívatel,ktorý navštívi stránku výrobcu je oprávnený prevziať nejaký doplnok programu alebo má nárok na podporu ap.,ovšem aj takéto jednorazové informácie sa dajkú určitým spôsobom zneužiť,takže v podstate každé nainštalované cookie je vlastne svojim spôsobom tracking cookie