Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista+UPC připojení

Dobrý den,potřebovala bych poradit,nemohu se normálně připojit na internet- na stolním PC mám win Vista,připojení od UPC,dále používám router a přes něj dále připojení k notebooku, kde mám win xp. Na notebooku mi funguje vše jak má,na stolnim pc nemohu otevřít in ani komunikátory,musím složitě přes :Centrum sítí a sdílení - nalevo připojit k síti - nastavit připojení nebo sít - připojit k internetu. Tím se dostanu na internet a pokud okno nezavřu,tak moho prohlížet stránky.Ale nic jiného nespustím a pokud okno zavřu,musím znovu.Tohle se stalo když jsme měli vistu nově,byl zde pán ze servisu,něco zadával na stránkách od UPC,kody a jiné, tak bych se ráda zeptala, neznáte ty stránky někdo, či nevíte co dál??? Děkuji

z routeru vede kabel l PC a druhý k noteboku. pokud to tak není, předělat.
potom bych se kouknul na nastavení síťové karty, jestli není zakázaná.
Centrum sítí - spravovat siťová připojení - připojení k místní síti