Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditelne USB

Ahoj,potreboval bych poradit ... muj comp neni chopen zobrazit FLASH DISK,respektive ho rezezna,ale muzu s nim pracovat pouze pres ACDSee a nikoliv ho ovladat jako dalsi disk.Kdyz otevru "Tento pocitac" tak tam neuvidim anijeden port (ve ctecce karet ani celni na bedne),ACDSee ale vidi oba a po kliknuti na ikonu odebrani HW je rozpoznana i FLASHka.Mozna jsem zakazal nekde pristup k USB?Kazdopadne dekuji za radu.

Tak ked ho tam vidis tak vidis na nom nejaky oddiel? V akom je filesysteme - vypisuje tam FAT alebo RAW? Ak FAT tak pravy klik a prirad tomu nejake pismeno disku a budes to vidiet aj v tento pocitac. Ak to tam pise RAW tak to je sformatovane na nejaky specialny/neznamy format, v tom pripade bude treba si rozmysliet kde bola ta flash karta formatovana a preco tam je specialny format (ine zariadenie kam to strkas podporuje len specialny format apod)

P.S. ak tam mas nejaku citacku kariet ktora je v USB, tak by som ju skusil strcit do zadneho USB konektoru na bedni, predne USB konektory niekedy maju smejd kablik v kejse a nejde to poriadne.
Neviem ci taka citacka potrebuje aj nejake ovladace, myslim ze nie, ak ano tak moze byt problem aj v nenainstalovanych ovladacoch...

Ak to ma pridelene pismeno a ak tam je na tej flash oddiel s nejakym rozumnym filesystemom (napr. FAT), vidis to predsa v sprave diskov ze ci tam je oddiel a aky filesystem, tak to pismeno predsa musis vidiet v tento pocitac, nevidis ho tam? ::)

Inac taka multicitacka moze mat pridelenych aj viac pismen pre kazdy slot pre kartu jedno pismeno, pozri si tu spravu diskov poriadne, ze co vsetko tam mas, su tam aj nejake sekcie tusim vymenitelne media, pozri si preistotu aj tie...
A skus zadny USB konektor...

Kde presne vidis tu flashku, pytal som sa aj aky je na nej filesystem atd.
Najlepsie by bolo vlozit sem screenshoty spravcu diskov a toho co mas v tento pocitac (navody: http://pc.poradna.net/article/view/4-jak-ulozit-obs ah-obrazovky a http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obrazk u-na-poradnu)

Zadny USB konektor som pisal preto lebo predne USB maju casto nahovno kablik v kejse, ak to mas v prednom USB konektore.

... a dalsia vec skontroluj si vsetky tie pismena diskov ze ci ti nekoliduju s pismenami nejakych virtualnych mechanik, prip. zmen tie vsetky pismena tej citacky v sprave diskov na ine pismena (napr. U,V,W,X,Y,Z apod)

Ten filestyle jsou v poradku a pro jistotu jsem ji jeste preformatoval ... ty scrennshoty poslu ... ohledne toho zadniho USB,jsem to nezkousel,kazdopadne v tom celnim funguje,ale jak jsem uz napsal,ve spravci disku,nebo jek se to jmenuje,kdyz dam otervrit a v TENTO POCITAC pokud ji tam necham behem restartu,pravda je,ze ve spravci disku je jako G/H a pokud ji zde otevru,zobrazi se jako bezejmeny disk,tady bez pismenka,pod jakym je ve spravci disku

Posilam teda ten screenshot,v horni casti je spravce disku a v dolni casti je otevreny jeden z disku,ktery jsem zasunul do portu po zapnuti PC ... btw pri otevreni WinCommandera jsou viditelne oba disky bez problemu a ve Win jen ten jeden,zasunutej behem zapinani,mozna je na miste opet otazka,jak a kde nastavit ve Win tu spravu a viditelnost disku

usbqp2.jpg

Tam to vyzera vsetko spravne, mas v tej citacke kariet dve flash karty? (alebo co to je zac to G: ?) Ak ano, tak skus vytiahnut obe a strcit do nej len jednu kartu.
A co vlastne vidis ked kliknes na Start - tento pocitac? (nezabudni okno scrolovat nadol :)
A potom vytiahni tu kartu, znovu ju vloz, a skontroluj ake to priradilo pismeno. Ak priradi zas G: alebo H: tak skus zmenit na X: a pozri sa do tento pocitac.
Ak nic z toho nepomoze tak mas asi nejak rozdrbane nastavenia prieskumnika win, alebo je nejak posahany system, alebo sa ti tam mlati do toho nejaky SW na virtualne mechaniky (alcohol, daemon tools apod) a skryva ti pismena diskov pred prieskumnikom Win :-D Tak pouzivaj ten WinCommander a hotovo, naco ti je klikat na tento pocitac, ja som tam neklikol uz aspon 5rokov (mam total commander).

P.S. mozno to chce nejake ovladace k tej citacke, nebolo k nej nejake CD s ovladacmi? Co to je presne zac, ta citacka kariet? (a kolko tych citaciek vlastne mas? :)

Ty dve flashky jsem tam dal jako DEMO a navic jednu pred nabehnutim Win(ta je videt vpohode) a druhou po(ta je neviditelna) .... ten scrol jeste vyzkousim,ale mam za to,ze jsem prohlidnul cely okno ... jinak se obavam,ze je prblm nekde v nastavenich (ty virtualni mechaniky jsem uz odinstaloval) .... ted,kdyz jsem zjisti,ze to jde pres spravce disku nejsem z toho tak rozladen .... kazdopadne jsem se pohnul z mista,muzu s tim diskem pracovat,ikdyz trosku slozite .... s tim nastavenim Win mi asi neporadis,alespon kde ... pro me je preci jenom pohodlnejsi pres tento pocitac

teoreticky je možné, že máš autorun u výměnného média s jpg fotkami asociován na prohlížeč acdsee. mohlo by to jít odstranit zakázáním autorun:

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

ale je mi divné že by to nic neukázalo ani ve správci disků diskmgmt.msc

No prave ve spravci disku mi ho ikaze a pokud ho dam otevrit tak se s nim da pracovat normalne (to jsem objevil az pozde vecer),ovsem do radku adresy se nenapise nazev disku (tedy H a nebo G) ... nevidim ho ale kdyz si rozkliknu TENTO POCITAC,tam proste neni(s vyjimkou restartu se zasunutym FLASH DISKEM do doby nez ho necham odebrat:.()