Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný PC

Ako znížiť relatívne vysokú hlučnosť PC (Intel(R) Pentium(R) 4CPU 3.06 GHz 0,99GB RAM 80GB HD)?Mám ho v obyváku a manželka dosť nerada pozerá v takomto doprovode seriály.Díky
Změna kategorie, původně: Tipy, triky (karel)

Přesně tak - vyměnit zdroje hluku, tedy nejspíš ventilátory. Co jiného jsi čekal, že se dozvíš za radu? Nebo zvolit alternativní chlazení - vodu. Investice řádově několik tisíc.

Nebo můžeš třeba PC dát do jiné místnosti a natáhnout prodlužovací kabely ke klávesnici, myši a monitoru.

1) Vyčistit od prachu.
2) Dát lepší chladič
3) Dát tišší ventilátory, dobré jsou s termočidlem.
4) Vyříznout vzadu na bedně v místě, kde je osazen ventilátor, ten perforovanej plech a nahradit ho drátěnou mřížkou.
5) Pokud je hlučný zdroj, koupit si novej, tišší, pokud možno s 12cm větrákem.
6) Často hučí větráček na grafice. Buď ho s trochou šikovnosti nahradit jiným, třeba i 8cm větrákem (záleží na konstrukci chladiče a šikovnosti majitele) a nebo koupit jiný - tišší - VGA chladič.

měl jsem na mysli pasivní, tedy teplý vzduch stoupá nahoru. U stěny kde je trubka připevněna je chladnější vzduch z mistnosti (malý podtlak) a vytahuje teplejší vzduch nahoru. Zkoušel jsem to kdysi pouze s puštěným větrákem na procesoru a a byl cítit slabý závan ven.

A kolik jsi ochotný investovat aby manželka byla v klidu ? Tišší chladič než je standartní box stojí asi 600kč /freezer 7 pro pro socket775 nebo freezer 4 pro starší provedení/ plus možná nějaký tichý ventilátor přidat do skříně. Chtělo by to obrázek skříně:-)

S tímhle procesorem budeš mít ale celou operaci těžší, je to jeden z nejvíce topících procesorů. Možná bys manželce mohl vysvětlit že potřebuješ nové tiché a úsporné dvoujádro a že s ním ještě ušetříte. Jenže nutnost vyměnit s cpu i desku a paměti je docela pravděpodobná takže počítej tak 5-7 tisíc.