Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aktualizace GPS - polohy satelitů

Na mobilu mám GPS a navigaci TomTom. Asi tak jednou za týden se musím připojit k internetu přes GPRS a stáhnout nějaké aktualizační soubory pro polohy satelitů, jinak se mi TomTom nepřipojí.
Nevím přesně, co je to za soubory, stahují se rychle. Jeden je určitě DAT a zbytek snad TXT.
Dají se tyto aktualizace stáhnout někde na internetu do stolního PC (mobil neukazuje odkud to stahuje) a z něj si to pak nahrát přes kabel do mobilu? Pokud ano, tak kde a kam se to musí nahrát, Na mobilu mám Windows Mobile 5.

Z došlé pošty vložil (LaKr) (Kráťa)

To budou takzvané Almanachy, dle kterých lze spočítat, kde se kdy ten který satelit nachází, aby je rychleji přístroj načetl. IMHO by to mělo načíst satelity i po delší nečinnosti i bez těch souborů, ale může to trvat i patnáct dvacet minut. Program když neví, kde satelity jsou (které jsou za obzorem a které nad hlavou), tak hledá aspoň jeden, ze kterého po jisté době by měl ten almanach načíst a pozice ostatních satelitů pak už najde rychle.

//Edit: Otázkou je, jestli je tvůj telefon vůbec shopen almanachy z GPS satelitů načíst. Napiš co máš za telefon.

Ahoj, taky se divím, že po 7 letech to funguje. Mám v telefonu ve složce programy ikonu rychlá GPS. Stáhlo si to data z internetu(neví odkud) vytvořilo to almanach a připojit se s GPS trvalo do minuty. Teď nemám internet v mobilu, který se sice připojí k GPS, ale třeba po týdnu mu to trvá těch 30 min. což je dlouho. A tak jsem myslel, kdyby se dal almanach stáhnout do pc a přes kabel nahrát do MB. Četl jsem tady různé návody se změnou configu v MB a do toho se mi nechce. Dík za Vaši radu.