Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SQL dotaz

zdravim
snazim se prijit na dotaz ktery me seradi sloupec pomoci "DISTINCT sloupec" a nasledne zpocita radky pomoci COUNT(sloupec)
muzete me poradit? dekuji

Zkus popsat, co vlastne chces a jak vypadaji data.
SQL prikaz podle disctinct sloupec neradi ani nasledne nic nepocita.

Pokud mas tabulku a chces spocitat, kolik kterych hodnot tam je a seradit to podle hodnoty, tak zkus neco takoveho:

Select Sloupec, Count(Sloupec) as Pocet
 From Tabulka
 Group By (Sloupec)
 Order By Sloupec