Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvence pamětí jen 700 Mhz

Zdravim. Mám takovej dotázek. Měl bych se znepokojovat tím, že programy jako CPU-z a HWinfo mi ukazují u frekvence pamětí jen 350(700) Mhz? V Biosu mám SPD nastaveno na Auto. Předem všem děkuji odpověď
CPU:AMD Athlon X2 4000+, RAM: DDR2 A-Data 2x1GByte, MB: MSI K9A2 CF-F

A ake presne mas RAM moduly? 667 alebo 800 alebo co?
Kolko mas nastavenu v BIOSe FSB, resp. HT frekvenciu atd? Nemas nieco pretaktovane?
Znepokojovat sa nemusis, resp. lepsie to pri danej frekvencii FSB resp. HT a danom chipstet alebo memory controlleri uz asi nebude (frekvencie sa vyrabaju z inych frekvencii pomocou PLL s delickami, moznosti pomeru FSB k memory clock nie je vela).

Rychlost pamětí závisí na paměťovém řadiči. Ten je u AMD v procesoru a tohle "podtaktování" je u některých modelů normální.

Takt tvého procesoru je 2100mhz a procesor to děli třema. Aby dokázal paměti využít na max musel by mít děličku 2,625 což je elektronicky obtížně realizovatelné. Osobně bych počítač* asi zkusil přetaktovat na 2400mhz, tím by se rychlost pamětí srovnala:-D.

*pokud počítač nepoužíváš k vážné práci /účto/ a máš zálohované data

Este co mas na karte Memory, ale asi tam budes mat memory clock = CPU/6
S tym neurobis bez pretaktovavania uz asi nic. Kebyze sa da v BIOSe nastavit memory clock = CPU/5.5, to by bolo 382MHz x 2, to by bolo lepsie. Ak ide v BIOSe nastavit len cele cisla pre delicku memory clock, tak neurobis s tym nic, ja osobne by som to nechal tak ako to je.

No já bych řekl že u AMD : FSB krát HT ratio dá rychlost hypertransportu = rychlost komunikování s ostatními čipy na desce. FSB krát rychlost násobiče v cpu dá rychlost cpu. Ale paměti jsou řízeny přímo procesorem, s fsb to není nijak přímo provázáno a rychlost paměti je určená pomocí rychlost cpu / nastavená dělička v biosu

Nie je to tak jednoduche ptz s pamatou mozu komunikovat aj priamo ostatne zariadenia na zberniciach, takze memory clock zvykne byt nejak synchronizovane s FSB alebo HT (tie idu tiez do CPU a teda CPU ma aj tieto clocky k dispozicii), ale neviem ako u tychto athlonov - to som chcel vidiet v tom vypise CPU-Z, ale v tom co pastol to nie je, ze z coho sa u neho odvodzuje memory clock, mozno to tam ma na karte memory.
Ale mas pravdu, ak by to ten CPU odvodzoval od FSB, tak ma memory na 800, (200x2x2) takze to odvodzuje ako pises od frekvencie CPU, takze smola. Ja by som na to kaslal, 700"MHz" v duali tiez staci.

Toto moc AMD nedomyslel...

malo by to byt (zhruba) takto

          CPU(ALU)
          cache
HT --- radic pamate --- pamat

cely ten stred je u AMD fyzicky uzavrety v CPU, radic pamate by mohol teoreticky generovat freq. RAM aj podla freq.HT, co je vlastne FSB*HT_ratio, takze aj podla FSB, kedze ju ma k dispozicii. Z coho to generuje momentalne AMD netusim, ale ak tam je 700 tak pravdepodobne, podla freq. CPU - tak ako si pisal. 800 z toho neurobi (teoreticky by sa dalo urobit aj 800 z 2100, ale bolo by to dost komplikovane a AMD sa na to asi radsej vybodol).