Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Některé webové stránky nejdou zobrazit

Ahoj, mám problém - resp. můj kamarád. V prohlížeči IE nebo FF nejdou některé stránky zobrazit - prostě "stránka nelze zobrazit". Zatímco Seznam nebo superhry.cz načte bez problémů, stránky jako dsl.cz nebo několik mnoho jiných nezobrazí. Nevíte, čím by to mohlo být? thx...

Být to může čímkoliv, z tvého popisu se to nedá přesně určit.

Funguje mu ping na ty stránky, co nejdou zobrazit?

C:\>ping www.dsl.cz

Příkaz PING na www.dsl.cz [88.86.109.241] s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 88.86.109.241: bajty=32 čas=13ms TTL=59
Odpověď od 88.86.109.241: bajty=32 čas=16ms TTL=59
Odpověď od 88.86.109.241: bajty=32 čas=14ms TTL=59
Odpověď od 88.86.109.241: bajty=32 čas=21ms TTL=59

Statistika ping pro 88.86.109.241:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
    Minimum = 13ms, Maximum = 21ms, Průměr = 16ms

C:\>

Keď ide ping podľa IP a nejde ping podľa adresy, tak je problém v DNS. To, že niektoré adresy idú, môže byť spôsobené tým, že ich má ten počítač odložené v keši. Prípadne DNS server mohol istý čas nesprávne prekladať adresy a mohli sa zapamätať nesprávne preklady.

Ak chceš odstrániť všetky zapamätané preklady, môžeš použiť príkaz ipconfig /flushdns. Samozrejme, ak nefunguje DNS server od ISP, tak sa k novým prekladom adries už nedostaneš. V tom prípade by som otravoval svojho ISP, nech to opraví, alebo hľadal nejaký iný DNS server (napr. OpenDNS).