Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojský kůn

dobrý den, prosím Vás je tu někdo kdo by mi poradil jak odstranit trojského koně, mám avast a nejde ani dát do truhly ani smazat, chytil sem ho někde na netu, toto je jeho umíštění C:\windows\system32\drivers\ip6fw.sys. prosím pomoct:.(

máš dvě možnosti:

1) buď http://pc.poradna.net/article/view/714-bezpecnost-n a-internetu-pracujeme-s-neprivilegovanym-uctem-ii

2) nebo jsi "homeadmin", a jediné na co jsi schopen pro své wirdows udělat je smajlík :.(

p.s.: když ti tvůj virus vadí (nevím proč, dokud se nezařídíš podle "1", budeš mít prostě občas zavirováno), nabootuješ z instalačního cd windows, místo instalace spustíš [r] recovery console, po přihlášení jako administrator vlezeš v příkazovém řádku do adresáře C:\windows\system32\drivers\, tam vymažeš ip6fw.sys
restartuješ a necháš ten řetězec pro jistotu najít v registrech - možná budeš muset převzít práva "everyone" k položce - a klíč smažeš.
a pak si buď nastavíš pro svůj běžný účet (s přístupem na net) jen běžná práva, nebo budeš nadále surfovat jako admin a jsi tu zas :.(

Zkontroluj si,jak píše karel hash,ten porovnej s verzí kterou najdeš buď na instal CD nebo na netu.Předtím můžeš zběžně kouknout na vlastnost souboru.
[http://img522.imageshack.us/img522/1138/ipv6wfdoy4. png]

1.Může se jednat o falešný poplach.
2.Driver je vyměněn a je v něm vir.
3.Driver je v pořádku a je na něm zavěšen vir.

Spíš napiš jméno trojana co ti hlásí ten antivir.