
Microsoft Office 2003 vs. Microsoft Office 2007
Dobrý den, chci se poradit. Mám Microsoft Office 2003 Pro studenty, ale poté co jsem vyděl a vyzkoušel Microsoft Office 2007 zdál se mi zajímavější. Funkce jsou podobné nebo i nějaké nové(při prohlížení Microsoft Word 2007 jsem např. objevil zlomky, které jsem u Microsoft Word 2003 nikde nenašel). A také by mě zajímali Vaše osobní zkušenosti s těmito produkty firmy Microsoft. Uvažoval bych o koupi Microsoft Office 2007 Pro studenty, ale nejdříve se chci zeptat zda-li se to vyplatí nebo je zatím brzy, že Microsoft Office 2007 nemá "vychytané muchy". Velice děkuji Mike17.
To, že jsi v MS Word 2003 zlomky nenašel, neznamená, že tam nejsou...
http://www.owebu.cz/zajimavosti/vypis.php?clanek=75 0
Osobně si myslím, že přechod na novou verzi se vyplatí jen skutečným profesionálům, kteří Office používají denně a všechny pokročilé funkce... A i tak někteří raději zůstanou u své původní osvědčené verze. Pro domácí uživatele stačí bohatě verze 2003.
Naopak. Profesionálové jsou z Office 2007 zoufalí, protože nejsou schopni najít funkce, které běžně denně používali.
Navíc doplňky, které byly normálně v menu se teď musí lovit někde na konci...
Ja-Fa - YES.
To je i můj "případek".
A to jsem jenom "vobyčejnej prachsprostej amatér".
Office 2007 mazal z PC svinským krokem /ale tím vůbec neodsuzuji ty, kteří ho používají/.
dnes jsem přesedlal taky na office 2007, moc se mi ze začátku líbily, uvítal jsem změnu image, ale některé nedostatky mi tam velmi vadí, např. že neni možnost nastavit vzhled na předchozí klasický, jelikož de o velkou změnu v image takže moc lidí to asi neuvítá, práce je složitější, líběj se mi nové funkce atd... nejvíc mi ale vadí to, že se Office 03 a 07 spolu nebratříčkují, když vytvořim dokument v 07, 03 ho neotevře, vim že je update pro 03, ale jak mam vědět kdo ho má, když chci někomu vytvořenej dokument poslat, použiju na to radši 03 kterou sem si radši ještě zanechal... nejvíc jsem uvítal snadnější postup při vyvoření ůčtu v office outlook 07, nikdy se mi nepodařilo rozchodit outlook 03 a teď hned na poprvé a bez nějakého problému, sice outlook nevyužívám, ale pokud budu chtít napsat nějakej "vzhledově" lepší email, tak se hodí, můžu tam vložit třebas Wordart nebo novej Smartart, což na gmail asi nelze... děkuji že ste mě vyslechli
ať se daří Microsoft Office 2007
teď mam o zábavu postaráno, do rána budu přemejšlet jak vytvořit graf
Nahrej do Office 2003 kompatibility pack a bude umět formát office 2007. Dokonce do 2003 jde nahrát ještě něco co zlepší kompatibilitu tak moc, že se do něj potom přihrávají kritické záplaty na office 2007. Což sem si vysvětlil tak že to tam nejspíš najebe exáče z verze 2007 akorát je nějak schová. Odkazy vyhrabu v práci.
Sada Microsoft Office Compatibility Pack pro formáty souborů aplikace Word, Excel a PowerPoint 2007
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?fam ilyid=941b3470-3ae9-4aee-8f43-c6bb74cd1466&displayl ang=cs
psal sem že vo tom vim, ale psal sem jak mam vědět že komu to posílám ten update má...
A co je za problém si zvolit při ukládání souborů starší verzi (97-2003) dokumentu?
Je k neuvěření, kolik lidí je líných kliknout na roletku, uložit jako starší verzi a nechají tě hledat/instalovat kdovíco...
Taky si říkám.
Tady nebyl problém v ukládání dokumentu i když také u někoho. Já pracuji v office 2003 a kompatibility pack jsem si musel nainstalovat z důvodu office 2007, protože roletku nikdo neotevírá a odesílá soubor v novém formátu. Zkoušel jsem office 2007(starého psa novým kouskům nenaučíš), tak jsem nainstaloval menu pomůcku pro office 2007.Funguje, ale pokorně jsem se vrátil k Office 2003+kompatibility pack+ (SaveAsPDFandXPS pokud to bude fugovat i v office 2003 tak není co řešit) a na x let vystaráno a offfice 2007 jsou mi ukradený.
Tady se ale pokud vím řeší to, že když si nejsem jistý, jestli osoba, které odesílám dokument má Office 2007, nebo Office 2003 s Compatibility Packem, tak je snad jednodušší odeslat soubor ve starém formátu, se kterým nemá problém ani starý ani nový office.
No jo, ale nezapomen kolik lidi ani nevi, ze maji nekam klikat. Typicky starsi lide, ti kliknou na to kdyz se jim ukaze "ulozit" a maji nervy z toho, pokud si omylem vsimnou, ze je tam "ulozit jako" a u toho milion moznosti. Ne kazdy je pc genius. Takze v mnoha pripadech nejde o lenost.
hej toho sem si vůbec nevšim
(sem ještě nic neukládal)
Když to někomu posíláš, tak pravděpodobně přes Internet. Má-li internet, může si ten update stáhnout. Je zdarma.
Velmi dobrý pomocník pro uživatele office 2007, kteří se špatně orientují v ovládání, je Classic Menu for Office 2007. Změní vzhled menu jako za "starých časů". Požívám více než půl roku.
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/ kancelarske_aplikace/ostatni/classic-menu-for-offic e-2007/
Zajímalo by mě, jak si to poradí s českými offisy (menu).
Dobře, funguje to. Používám bez problémů. Čeština funguje. Ale mám radši 2003, je to nějak přehlednější a vím kde co je.
Pokud vím, tak je to pouze Trial. Plná verze stojí nějakých 20 Euro.