Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nepřetaktovatelná základní deska?

Mám tu na stole základní desku MS-7228 (K8NGM-V) s nForce4 a v ní osazený Athlon64 3000+ (socket754). Ten Athlon je velmi dobře chlazený (mohutná bestie s heatpipes), v klidu má 30 stupňů, v zátěži 38 stupňů.

Úkol zní: pokusit se o OC. Nic brutálního, jen decentně.

Nějaký ten mírný OC jsem už v minulosti na různých deskách spáchal, takže mám zkušenost s jumperováním na Socket 7, změnami BIOSu na novějších deskách i jakési Windows utility jsem už zkoušel. Tahleta deska ale nade mnou vítězí - nikde v BIOSu nenacházím potřebné taktovací položky (mám poslední BIOS ze stránek MSI) a díky absenci čipu CoreCell se nechytají ani proprietární MSI OC nástroje pro WinXP.

Nabízí se tedy myšlenka - může být deska od MSI s nForce4 (což oboje v minulosti bývaly OC-friendly záležitosti) natolik nepřetaktovatelná, že zkrátka s CPU nepohnu ani o MHz výše? Má integrovanou grafiku (aktuálně v BIOSu vypnutá a frčí se přes ATi PCIe kartu), což prý obvykle ztěžuje, ne-li znemožňuje OC...

Za jakékoliv náměty a komentáře děkuji.

Zkusil jsem též nainstalovat program nTune 5, ten mi bohužel hlásí při spuštění "CRITICAL Error Initializing API, you are using a downrev'd NVCPL.DLL with nvCplUI.exe" a ukončí se. Instalace nejnovějšího ForceWare staženého z webu nVidie nepomohla.

Jj, přemýšlel jsem nad různými utilitkami, kterými se hemží net. Pár jsem jich i zkusil, ale desku nepoznaly. Třeba má někdo nějakou opravdu dobrou, která mi utekla. Názvy těch, které jsem zkusil, jsem už zapomněl nebo se mi pomíchaly.:-[

edit: problém vyřešen návštěvou alfacompu. Mám teď na prodej kvalitní, stabilní desku s nForce4 chipsetem a Athlonem64 3000+, 2GB RAM. Chcete někdo? :-D