Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Video kodek H.264 (X.264) opravdu jede!

Zdravím,
na popud testu kodeků na TVfreak, kde velice zabodoval kodek x.264, jsem se ho taky pokusil otestovat. Jelikož už dlouho hledám, nějaký spolehlivý kodek na překompresování videí z fotoaparátu (Panasonic Lumix DMC-FZ7), který ukládá videa do né zrovna moc úsporného formátu MOV. Vzal jsem tedy jedno ze svých mnoha videí z parties a jal se kompresovat. Tyto party-videa jsou vesměs natočené ve tmavším prosteředí se spoustou měnících a různě blikajících světel, zřejmě proto bylo na kodecích DviX a Xvid při nižích bitrate vždy patrné zkreslení. Jak to dopadlo u x.264, posuďte sami...

Originál videa přímo z foťáku, možno stáhnout zde. Velikost asi 36MB.

Samotnou kompresi jsem prováděl v programu MediaCoder, s tímto nastavením:
[http://img169.imageshack.us/img169/9674/mediasetao4 .png]
Zvolil jsem kontejner Matroska, protože u jiných byl při použití tohoto kodeku rozhozený obraz. Nevím, čím to je.

No a výsledek si můžete stáhnout zde. Velikost asi 5,4MB.

Podle mě je kompresovaný soubor, který je 6,66x menší téměř k nerozeznání od originálu. Myslím tedy, že jsem našel, co jsem hledal...:-)

MaSo

Panebože to je chcíplý! Člověk zvyklej na převod nějakejch 40-50 fps a teď s bídou 7. Jo, kvalita to je, to ano...

EDIT: nedával jsem to do MKV ale použil jsem VFW verzi kodeku a překódoval to ve VD do AVI, obraz rozhozenej nebyl, předloha stejná jako výsledek (nerozeznatelné rozdíly), ale ta rychlost je pro mě fakt nepřijatelná.