Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno co je to za "plováček" v plechovce s pivem

Blbá otázka, už jenom proto, že se to tady jednou probíralo, a znáte to - skleroza.
Zkoušel jsem tu diskuzi najít - a nic.
Manželka přinesla domů "Velvet" od Staropramenu v plechovce. A zvědavost mě nedala.
Překvapení, bylo to, že v pivu plaval jakýsi "plováček" z umělé hmoty.
Už to tady někdo vysvětloval, ale zase vím prd.
Zkuste mě to ještě jednou objasnit.Díky.

inovace

Od dubna 1998 si mohou příznivci Velvetu své oblíbené pivo dopřát také doma - na trh byl uveden Velvet plněný do plechovek o obsahu 0.44 l. Díky speciální patroně "widget" má Velvet stočený do plechovky naprosto stejné vlastnosti jako jeho čepovaný protějšek. Při otevření plechovky se totiž pivo nasytí stejným hnacím plynem, jaký se používá při čepování Velvetu v restauracích. Ve sklenici se pak objeví přesně ten Velvet, který si získal velkou oblibu - pivo s hustou krémovou pěnou, které potěší nejen jemnou chutí, ale také nezaměnitelným lavinovým efektem, trvajícím dlouho po natočení.

Já osobně ten Velvet moc nemusím. Když se to před lety objevilo tak jsem z toho byl nadšený ale časem se mi to omrzelo.