Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ext. HDD - "Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný"

Zdravím, mám problém s externím diskem, nijak jsem s ním netřískal, přesto najednou odmítá komunikovat (jiný ext. disk jde bez problémů).

Jediné, co jsem před tím většího dělal, byla aktualizace iTunes (trochu nesmyslně iTunes podezřívám).

Najednou mi začly blbnout přehrávání MP3 a i přístup ke složkám byl odepřen, tak jsem disk vypnul a zapnul.

Pak se mi zdálo divné, že to našlo disk jako nový hardware ale sousloví "Disková jednodta" v bublině dole vpravo byla nějak zkomolená, místo některých písmen byly nějaké znaky |_ , fakt nevím, každopádně tohle by vadným diskem být nemělo.

Pak jsem poklikal na jednotku a hláška "Disk není naformátován, naformátovat?"

Po opětovném vypnutí a zapnutí už jen
E:\ není přístupný
Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný.

Disk nevydává žádné neobvyklé zvuky.

Existuje nějaké řešení jak data z něho zachránit? Mám tam spoustu důležitých věcí.

Už jsem něco zkoušel hledat, ale nikde se to nikomu nestalo s externím diskem, tedy (nevím to jistě), ale asi je zbytečné pokoušet se číst S.M.A.R.T.

Asi také bude dobré uvést, že nedávám "Bezpečně odebrat" ale začlo to přeci blbnout už před tím, než jsem to vypnul.

Mockrát děkuji za každou užitečnou odpověď.

Jak jednoduše na záchranu smazaných souborů z harddisku? (reklamní článek) (los)

Tak jsem ho vyzkoušel, postupoval jsem podle návodu zde:
http://www.cgsecurity.org/wiki/Data_Recovery_Exampl es Recovery of a lost and damaged NTFS
Radši jsem zazálohoval to partition.

Ale po Deeper Search nebyl nalezen žádný další partition.
Přesti jsem pak dal write, ale po restartu systému, žedná změna.

Může dělat problémy to, že je disk zapojen jako externí přes USB?

Je ještě nějaká šance ty data obnovit? Mám vyzkoušet ten disk přímo v počítači? Normálně bych to udělal, ale momentálně mám jen notebook.

ne normální krabička na ext. HDD s vlastním napájením, ale myslím, že to dost podobné, takže jestli to dělá PŘI TÉ OBNOVĚ (když zapojím jiný hdd, jede vpoho), tak to možná bude tím. Jestli myslíte, že dělá u disků, které jsou v pořádku, tak nevím, jestli to má souvislost.

Teď jsem zjistil, že jsem asi v tom programu Test Disk vynechal (nebyl mi nabídnut) poslední krok:

Backup BS to copy backup boot sector over boot sector.

Po Write, akorát hláška, ža mám restartovat počítač, aby to nabylo efektu.

Jelikož jsem asi zvolil blbě téma a už vím, že se jedná o obnovu NTFS tabulky, tak jsem založil nové téma zde
http://pc.poradna.net/question/view/192737-obnova-d at-obnova-ntfs-boot-sektoru
Snad tam budu mít větší štěstí.

(Furt sem píšu nějaké voloviny, na to mi lidé ochotně odpovídají, ale když zrovna potřebuju odpovědi jako sůl, tak jako na potvoru je to mizérie.)