Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook s Linuxem?

Zdravím, heh nejspíš jsem moc netrefil kategorii takže prominte.

Oč mi jde -> už dlouho čtu o noteboocích s linuxem bežně ke koupi. Sestra se chystá na vysokou školu a rád bych jí sehnal na kolej notebook právě s linuxem. Ale at hledám jak hledám nemůžu najít český (nebo aspon v Česku prodávající) obchod s notebooky s předinstalovaným Linuxem. Nemáte někdo tip kde by se dal takový notebook v Čechách zakoupit? Děkuji.

Skoro každý obchod nabízí notebooky s Linuxem

Ale pozor na to, i kdyz byva napsano ze je notebook s linuxem, tak ten casto nebyva ani nainstalovan, pouze vam k nemu daji live cd. Ono to totiz lip zni, nez kdyby bylo napsano, ze je notebook bez OS.
"Opravdove" notebooky (tzn. ze poskytuje na ten os i podporu, typu ovladace ) s linuxem prodava treba DELL, ale tam si nejsem jisty, jestli jsou tyto modely k dispozici pro cesky trh.
Idealni reseni je si koupit notebook bez OS a dat si tam takovy linux, ktery bude vyhovovat.